Реабілітаційний процес
           

МенюЯрослава Стецько
Модуль знаходиться в розробці

Корисні посилання

Категорії
Англійська мова-Per Aspera Ad Astra [63]
Вчимо німецьку - пізнаємо світ [7]
,

Форма входу

Календар
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

CO.KZ WebGroup

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Вітаю Вас, Гість · RSS 26.11.2020, 15:26

Як ми корегуємо зір

 

АПАРАТНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ЗОРУ

 

АПАРАТНІ МЕТОДИКИ ЛІКУВАННЯ У СУЧАСНІЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЇ

Для профілактики і лікування різних проблем очей, пов’язаних із зоровими навантаженнями, порушенням координації роботи м’язів і оптичними порушеннями, в сучасній офтальмології активно застосовуються апаратні методики лікування.

Вони дозволяють зміцнити зір, а в багатьох випадках поліпшити його без хірургічного втручання. При деяких захворюваннях апаратне лікування – єдиний спосіб поліпшити зір. Особливо ефективним є застосування апаратів для лікування дитячих очних захворювань, пов’язаних з порушенням координації та роботи м’язового апарату ока.

При якій патології рекомендовано проходити курс апаратного лікування:

 • амбліопія,
 • косоокість,
 • порушення бінокулярного зору,
 • всі форми порушення рефракції ока −далекозорість, короткозорість, астигматизм,
 • спазм акомодації,
 • вікова далекозорість – пресбіопія,
 • астенопія,
 • реабілітація після рефракційної хірургії (лазерної та оперативної),
 • дистрофічні та постзапальні стани переднього відрізка ока,
 • суха форма макулодистрофії, глаукома, часткова атрофія зорового нерва.

 

Апаратне та фізіотерапевтичне лікування проводиться у вигляді курсів по 5-10 сеансів, в які входить, як правило, кілька методів.

Підбираються курси лікарем-офтальмологом дитячим індивідуально в залежності від офтальмологічного діагнозу і стану очей пацієнта, завдань, що спрямовані на корекцію.

Апаратне лікування безконтактне та комфортно переноситься навіть найменшими дітьми. Для них використовуються програми лікування, що мають ігрову форму.

У структурному медичному підроздіді Теребовлянського НВК працює плеоптичний кабінет та фізіотерапевтичний кабінет, які оснащені повним комплексом сучасного обладнання.

 

Обладнання, що використовується:

 • Мусколотренер
 • Макулостимулятор «МКС-ц»
 • Кольоротест
 • Амбліопанорама
 • Бівізіотренер
 • Амбліостимулятор
 • Синоптофор
 • Лінійка по Коваленко
 • Набір офтальмологічний пробних лінз
 • Скіаскопічна лінійка
 • Програмно-комп’ютерне лікування − Eye, Тир, Погоня, Чибис, Relaх, Контур, Квіточка, таблица Шульте, Клинок

 

У багатьох випадках апаратними методами лікування можна істотно поліпшити зір, зняти стомлюваність, значно підвищити ефективність лікування косоокості, розвинути бінокулярний зір.

Теребовлянський НВК має у своєму розпорядженні повний комплекс сучасних апаратів і комп’ютерних програм для лікування очних захворювань.

ПЕРЕЛІК АПАРАТІВ І ЇХ ФУНКЦІЇ

 

ПРОГРАМНО-КОМП’ЮТЕРНЕ ЛІКУВАННЯ

Під час лікування відбувається активне локальне і загальне роздратування сітківки яскравими колірними динамічними стимулами. В основу вправ покладено методи розвитку сприйняття зорового образу, координованої роботи обох очей, розвитку м’язових резервів очей.

Програмне лікування виконано у вигляді гри для більш активної участі дитини у процесі лікування.

Показання до застосування:

 • амбліопія будь-якого ступеня,
 • порушення бінокулярного зору,
 • спазм акомодації,
 • співдружня косоокість,
 • початкова пресбіопія,
 • астенопія

Вправи «Тир», «Погоня», «Eye» – це ігри, що сприяють розвитку правильної фіксації, підвищенню гостроти зору. Різноманітні вправи на «суміщення» та «злиття» розвивають співдружню діяльність обох половин зорового аналізатора.

Програми «Квітка» та «КОНТУР» застосовуються для лікування амбліопії, відновлення та розвитку бінокулярного зору. Пацієнт в червоно-синіх окулярах бачить опорний малюнок одним оком, обводить або домальовує його «пером», видимим іншим оком. Всього в програмі – 38 малюнків різної складності, змінюється співвідношення контрастів об’єктів і товщина ліній малюнка та «пера», об’єкти можуть незалежно перемикатися зі світлих в темні, включається миготіння з керованою частотою, регулюється сила стимулу.

Програма «ЧІБІС» призначена для стимуляції координованої діяльності лівого і правого зорових каналів за рахунок використання бінокулярних зорових стимулів – стереограм.

Програма «RELAX» надає дію, що нормалізує, на акомодацію. Використовувані в програмі стимули з певними просторовими, тимчасовими і колірними параметрами виводять акомодацію з фіксованого стану напруги.

«Таблиця Шульте» – дія таблиці заснована на пред’явленні оку частотно-просторової контрастної решітки, що обертається, де стимуляція проводиться структурованими динамічними зображеннями. В процесі тренування активізуються візомоторна діяльність, акомодація.

Програма «КЛІНОК-2» – містить вправи, призначені для розвитку зору, усунення косоокості та розширення фузіонних резервів. Всі результати вимірювань і тренувань реєструються автоматично та виводяться на екран у вигляді таблиць і графіків, що дає можливість аналізувати результати лікування.

                     СИНОПТОФОР

Це один з основних приладів для терапевтичного лікування бінокулярного зору при косоокості, визначенні об’єктивного кута косоокості по горизонталі, тренування рухливості очей.

Принцип роботи синоптофора заснований на поділі полів зору. Одному оку видно, наприклад, овал, а іншому – курча, і дитина намагається помістити курча в овал, для чого поєднує осі очей, тренуючи тим самим очні м’язи. Подібними тренуваннями косоокість часто виліковується без операції.

Показання до застосування:

 • порушення бінокулярного зору,
 • співдружня косоокість,
 • астенопія на грунті слабких фузіонних резервів.

                  АМБЛІОПАНОРАМА

Прилад призначений для лікування амбліопії функціонального недорозвинення сітківки з будь-яким видом фіксації, починаючи з раннього дитячого віку. Дає підвищення гостроти зору амбліопічного ока

Використовується для лікування амбліопії методом панорамних фігурних полів, що осліплюють.

Показання до застосування:

 • амбліопія будь-якого ступеня,
 • порушення фовеолярної фіксації.

               МУСКУЛОТРЕНЕР

         Апарат призначений для тренування мязів ока і покращення окорухливих функцій. Призначений для лікування амбліопії високого ступенню (дісбінокулярної, анізометричної), збіжної та розбіжної косоокості.

 

        МАКУЛОСТИМУЛЯТОР

              Робота тренажера заснована на принципі використання періодичних структур з синусоїдальним розподілом інтенсивності при виявленні порога сприйняття оком тестових решіток із збільшенням їх просторової частоти.

Використовується для стимуляції сітківки ока.

 

                      БІВІЗІОТРЕНЕР

          Призначений для підняття гостроти зору при амбліопії з центральною фіксацією, розвитку і закріплення одночасного і бінокулярного зору.

АМБЛІОСТИМУЛЯТОР "АІСТ - 01ЛК" є ефективним засобом для поліпшення гостроти зору, а також потужно впливає проти сліпоти і слабозорості. Цілющий промінь потрапляє прямо в ціль, а саме в центральний колбочковой апарат сітківки ока. Після проведених сеансів впливу проведеного тренажером для очей "АІСТ-01ЛК" гострота зору поступово зростає. Лікувальна дія заснована на стимуляції амбліопічного ока низькоенергетичним світлом червоно-помаранчевої і зеленої частини спектра у вигляді імпульсів з заданими оптимальними характеристиками. Прилад найбільш ефективний при лікуванні дітей. Ефект (значне поліпшення зору) настає протягом 1-2 місяців від початку застосування у 95,3% пацієнтів.
Прилад "АІСТ - 01ЛК" застосовують для лікування амбліопії - зниженою гостроти зору функціонального характеру, а також в якості фізіотерапевтичного засобу для лікування короткозорості, далекозорості, астигматизму, глаукоми, дистрофічних уражень сітківки та зорового нерва, комп'ютерного синдрому, синдрому хронічної втоми і сезонної депресії.

               

           ЛІНІЙКА ПО КОВАЛЕНКО

      Лінійка акомодаційна призначена для лікування порушень зору (розлади акомодації)

      Принцип лікування полягає в поперемінному додатку до ока позитивних і негативних лінз. Прикладаються спочатку лінзи, розташовані в нижній частині лінійки (-0,25 і +0,25), потім переходять на більш сильних (-0,5 і +0,5 або -0,75 і +0,75). Клінічні випробування, проведені в інституті очних хвороб ім.В.П. Філатова АМН України, показали високу ефективність застосування виробу при лікуванні розладів акомодації. Так, після проведення курсу лікування у 62% пацієнтів була досягнута гострота зору 1,0 і вище, відновлена ​​центральна фіксація при дисбінокулярній амбліопії у 77% хворих.

КОЛЬОРОТЕСТ ЦТ-1

Прилад призначений для визначення характеру і степені розладів бінокулярного зору.

За допомогою кольоротеста можна:

     Досліджувати характер зору (бінокулярний, одночасний, моноку-лярний).

     Визначити ведуче око.

     Визначити величину кута косини.

 

ЛІНІЙКА СКІАСКОПІЧНА ЛСК-1

Лінійки скіаскопічні ЛСК-1 призначені для об'єктивного визначення рефракції ока. Лінійка складається з двох лінійок з позитивними і негативними лінзами з задньою вершинною рефракцією, яка дорівнює 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 дптр; по кожній переміщюється двигун з позитивними і негативними лінзами, рівними 0,5 і 10 дптр.

Лінійки скіаскопічні призначені для об'єктивного визначення рефракції ока методом тіньової проби-скіаскопіі. Використання лінійок дозволяє отримувати об'єктивні дані про величину рефракції ока, що особливо важливо при дослідженні дітей.

 

 

 

 

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz

Теребовлянський навчально-виховний комплекс Тернопільської обласної ради

Будемо дуже раді бачити Вас знову на нашому сайті. Зауваження та пропозиції надсилайти на адресу : Tergimnazia@ukr.net