«  November 2014  »

Вітаю Вас, Guest · RSS 25.04.2024, 17:56

Головна » 2014 » November » 27 » Гімназії Галичини – світочі науки і прогресу»
Гімназії Галичини – світочі науки і прогресу»

25 листопада 2014 року  на базі Теребовлянського навчально-виховного комплексу відбулася обласна учнівська науково-практична конференція на тему: «Гімназії  Галичини – світочі науки і прогресу»,  організаторами якої були Теребовлянський навчально-виховний комплекс та Тернопільське обласне відділення Малої академії наук України.

З  вітальним  словом  до  учасників  конференції  звернувся  директор  Теребовлянського  НВК Михайлюк М.В., а Зуляк І. С,  доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка розповів про становлення та розвиток гімназійної освіти на Тернопільщині.

У роботі конференції взяли участь представники Бережанської, Зборівської, Заліщицької, Козівської, Тернопільської, Чортківської гімназій та Теребовлянського НВК.

Школярі з гордістю розповідали про відомих людей, які колись навчалися у гімназіях: в Кременці – Улас Самчук та Оксана Лятуринська, в Бережанах –  письменник  М.Шашкевич, громадсько-політичний діяч О.Огоновський, в Бучачі – фольклорист В.Гнатюк, в Теребовлі – актор і режисер  М.Крушельницький, етнограф і фольклорист Ф.Маковський, єпископ УГКЦ в Канаді І.Борецький, видатна діячка ОУН Слава Стецько.

Особливо багата палітра  імен видатних випускників Тернопільської гімназії – Іван Пулюй – фізик, першовідкривач рентгенпроменів, перекладач Біблії, Іван Горбачевський – біохімік, С.Дністрянський – правник, композитор Д.Січинський, мовознавець А.Брюкнер, науковці і громадські діячі Олександр та Володимир Барвінські, письменник В.Гжицький, актор і режисер Лесь Курбас, кардинал Йосип Сліпий, геніальна співачка С.Крушельницька та ін.

Заповітом нащадкам прозвучало відеозвернення  Слави Стецько, яке було записане під час зустрічі з теребовлянськими гімназистами ще у 1996 році.

На завершення  директор Михайлюк М. В. подякував всім виступаючим та оголосив проект резолюції конференції, у якому пріоритетним напрямком визначено поглиблення дослідження історії гімназій Тернопільщини, їх ролі та значення у становленні сучасної національної школи, формуванні патріотичного світогляду в населення краю.

Програма обласної науково-практичної конференції «Гімназії Галичини – світочі науки і прогресу»

1. Михайлюк М.В., директор Теребовлянського НВК «Творчий шлях Теребовлянської гімназії»

2. Зуляк І.С., доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка «Становлення і розвиток гімназійної освіти на Тернопільщині»

3. Фабрикова Олена, Білінський Віталій, учні Теребовлянського НВК «Теребовлянська гімназія – кузня героїв, колиска талантів»

4. Війтович Юрій, учень Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка «Навчально-виховна діяльність в Тернопільській Українській гімназії ім. І.Франка як основа формування патріотичної інтелігенції краю»

5. Камінська Анастасія, учениця Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка «Тернопільська Українська гімназія ім. І.Франка – кузня національної інтелігенції»

6. Грабовська Зоряна, викладач курсу «Історія гімназії» «Становлення гімназійної освіти в Тернополі: історичний аспект»

7. Шадура Ірина, учениця Бережанської гімназії ім. Б.Лепкого «Бережанська гімназія – одна з найстаріших гімназій України»

8. Павук Марія, учениця Бережанської гімназії ім. Б.Лепкого «Випускники Бережанської гімназії»

9. Семенина Вікторія, учениця Зборівської державної української гімназії ім. Р.Завадовича «Зборівська державна українська гімназія ім. Р.Завадовича: історія й сьогодення»

10. Тарнопольський Арсен, учень Зборівської державної української гімназії ім. Р.Завадовича «Роман Завадович – князь дитячої літератури»

11. Музика Тетяна, учениця Заліщицької гімназії «Функціонування Заліщицької утраквістичної вчительської семінарії у І чверті ХХ ст.»

12. Підгребя Михайло, учень Заліщицької гімназії «Створення і діяльність Заліщицької державної гімназії у 30-их рр.. ХХ ст.»

13. Ленчук Володимир, учень Козівської державної української гімназії ім. В.Герети «Історія Козівської державної української гімназії ім. В.Герети»

14. Горохівська Уляна, учениця Козівської державної української гімназії ім. В.Герети «Патрони Козівської державної української гімназії ім. В.Герети»

15. Пронд Марія, Заболотна Марта, учениці Чортківської гімназії ім. М.Шашкевича «Маркіян Шашкевич – будитель України-Руси»

Переглядів: 621 | Додав: Семків_Юрій | Рейтинг: 0.0/0