«  April 2018  »

Головна » 2018 » April » 23 » Kомпола
Kомпола

В літопис історичний записала
Наша школа 110-літній ювілей.
Сучасною, оновленою стала
Колиска обдарованих дітей.

Обладнані навчальні кабінети,
Комп’ютери, до послуг Інтернет,
Приємні озеленення букети,
Спортзал, гуртожиток, їдальня і буфет.

А ще концертна й танцювальна зали,
Медичний центр, майстерні, стадіон,
Повітря чисте і птахів хорали –
Навколо школи лісовий кордон.

Та головне – це дух, що тут панує:
Натхнення, розум, творчість і стремління.
Шлях пізнання і розвитку гартує
Випробуванням нове покоління.

Тут педагоги мудрі, працьовиті
Плекають в учнів здібностей перлини.
Усі вони – майстри талановиті,
Найкращі освітяни України

Ось і зараз, дізнавшись про новий еколого- освітній проект «Компола» , ми вирішили взяти участь. Для встановлення компостера у нас є всі умови. У Теребовлянському НВК навчається 424 учні, для яких організоване чотириразове харчування. Звичайно, що відходів щодня більше, ніж 40 літрів.

Місце, яке ми збираємось відвести для встановлення компостера, відповідає всім технічним умовам: затінена ділянка відкритого ґрунту, віддалена від основних приміщень школи, з одного боку відгороджена господарськими будівлями, а з іншого межує з лісом. Отже ані неприємний запах, ані вигляд не зашкодять людям.

В шкільній їдальні за словами завідуючої щодня переробляється близько 80 кг картоплі, 20 кг моркви, 15 кг капусти і буряка. Сирих відходів, особливо навесні – 15-18%. Достатньо шкарлупи від яєць, заварки від чаю і залишків каші. Це буде зеленою частиною нашого компосту.

Площа території школи 5,2 га, садок і клумби займають 2,9 га. Крім того у 2015 році ми заклали сад на честь героїв небесної сотні та 20 річчя відродженої гімназії. В загальному ми доглядаємо близько 400 дерев. Скошена трава, опале листя, зів’ялі квіти, які не можна спалювати, стануть коричневою частиною компосту.

Ну що, ви зацікавились, ми варті вашої уваги? Ми хочемо попасти у список закладів, які можуть виграти компостер!

Переглядів: 496 | Додав: Роман_Миколайович | Рейтинг: 0.0/0