«  Квітень 2012  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 21.05.2019, 16:38

Головна » 2012 » Квітень » 17 » Майстер-клас
Майстер-клас
    Наші давні предки обожнювали природу і вірили в існування добрих і злих сил у ній. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе цілу систему оберегів. Берегиня, обереги — це давні добрі символи. З їхньою допомогою народ зберіг свою родовідну пам'ять, історію, культуру.

Люди вірили, що обереги захистять їх від хвороб, «дурного ока», хижих звірів, стихійних лих та інших напастей. Вже в самій назві криється весь зміст. Збираючись в дальню путь, людина брала з собою оберіг, щоб покладені в його основу добро, віра і любов зігрівали душу, нагадували про рідний дім.

Оберіг здатний захистити житло від негативного впливу. Він допомагає зробити будинок затишнішим, чистішим і світлішим. І, звичайно ж, приносить господарям удачу і благополуччя, любов і гармонію. Найсильніші обереги - це ті, в яких відображається культурна спадщина нації, правила та цінності українського народу.

Український оберіг – це найдавніший символ щастя, що уособлює традиції, мудрість роду та передається з покоління в покоління, від матері до дочки, від батька до сина. В наш час обереги не втратили свою актуальність, напевне, тому, що бажання захистити рідних, близьких, дітей ніколи не згасне.

З метою виховання в учнів почуття любові до рідної домівки та поваги до культурних традицій родини і країни в Теребовлянській гімназії – спецшколі – інтернаті  відбувся пізнавальний майстер-клас  «Оберіг душі й родини» для учнів 8 класу, який провела вихователь Федорук Олена Іванівна.

Діти підготували розповідь про види оберегів, їх призначення, історію виникнення та значення символів в оберегах і за допомогою презентації озвучили її. Під час практичного заняття учні навчилися власноруч виготовляти один із оберегів для родини. З цікавістю та захопленням підбирався матеріал для домашнього оберегу, у який кожен із дітей вкладав свою душу, використовував власну творчість та неабияку фантазію. Адже, оберіг, зроблений власними руками, значно тепліший та добріший, має більшу цінність, ніж куплений у магазині. В кінці заходу діти демонстрували готові обереги. Кожен з дітей виготовляв свій оберіг з надією, що він захистить їхню родину від біди в цьому величезному світі.

Щоб жити щасливо, у спокої, давайте триматися наших оберегів! І тоді прийде гармонія в наші душі!

Переглядів: 536 | Додав: Семків_Юрій | Рейтинг: 0.0/0