«  March 2014  »

Вітаю Вас, Guest · RSS 25.04.2024, 11:22

Головна » 2014 » March » 6 » Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

«Невмираючий дух поета, як і раніше, встає над Україною. Невмовкаючи роздається його віще слово і сіє на народній ниві невмируще насіння оновлення»,  – писав Павло Грабовський про Великого Кобзаря. Сьогодні ми повертаємося до загальнолюдських цінностей, а отже,  до Шевченка. Він приходить у наш день, а ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння.

Для нас «Кобзар» Т.Г.Шевченка – це друга Біблія. У цій книзі є все: і повчання, і перестороги, і минуле, і майбутнє, і життєві поради дорослим і дітям.

Небайдужими до великого слова Кобзаря є вихованці Теребовлянського НВК.

6 березня 2014 року:  у святковому актовому залі відбувся конкурс на кращих читців поезій Тараса Шевченка.

До конкурсу були залучені школярі гімназійного відділення та слабозорого. Гордістю на цьому святі стали такі діти: Григораш Віталій (VІ кл.), Бойко Роксолана (VІІ кл.), Кушка Дмитро (VІІ кл.), Кравчук Ірина (ІІ кл.), Смірнова Зоряна (ІІ кл.), Вітвіцька Неля (6 кл.), Білінський Святослав (4 кл.), Погоріла Катерина (4 кл.). Ці діти продемонстрували великий артистизм у декламації незабутніх творів Т.Г. Шевченка. Журі у складі таких вчителів української мови і літератури: Туркула Л.В., Кравчук Г.В., Мартинчук Н.Б., Войтович Н.Ф., Миколаїв Л.В. підвели підсумки цього пам’ятного конкурсу. Призерами гімназійного відділення Теребовлянського НВК стали:

• Григораш Віталій, Гоц Христина, Вербовецька Наталія, Кучма Ірина, Смирнова Зоряна, Бойко Роксалана – І місце;
  • Кравчишин Павло, Кушка Дмитро, Ясінська Ірина, Вітвіцька Неля,Хома Ірина, Іванюк Тетяна – ІІ місце;
  • Стадник Андрій, Дутка Андрій – ІІІ місце.

Серед  дітей початкової школи проведено творчий конкурс на кращий малюнок з Шевченківської тематики, у якому класні колективи отримали такі результати:

І місце – класні колективи 1-А і 3-А класів;

ІІ місце – 2 клас;

ІІІ місце – 3-Б клас.

6 березня 2014 року у Теребовлянському НВК відбувся конкурс на кращий буклет, присвячений 200-му ювілею Великого Кобзаря (тема довільна). Перше місце вибороли учні ІІ, ІІІ, VІ, 9 класів, друге місце – 5, 7, V, третє місце  – ІV і VІІ класи.

Любимо свого батька Тараса. Перечитуймо його твори. Адже кожна сторінка «Кобзаря»  – це щоденна мораль нашого життя. Шевченко постійно нагадує: «Прокинься, почитай, прийди до мене…» Шевченко, завжди в усіх наших часах – учора, сьогодні і завтра. Він ніколи не був відкладною книжкою, а тільки настільною:

Як приємно на душі

Коли спів лунає,