«  May 2017  »

Вітаю Вас, Guest · RSS 20.04.2024, 02:08

Головна » 2017 » May » 20 » Nauczyciele polonijni z wizytą w Stowarzyszeniu „Nasza Gmina”
Nauczyciele polonijni z wizytą w Stowarzyszeniu „Nasza Gmina”

Матеріал з сайту: http://nasza-gmina.org/2017/05/19/nauczyciele-polonijni-z-wizyta-w-stowarzyszeniu-nasza-gmina/

W dniach od 15 do 19 maja br. Stowarzyszenie „Nasza Gmina” zorganizowało warsztaty edukacyjne dla nauczycieli polonijnych z Ukrainy. Celem wizyty było zapoznanie się z formami i metodami opieki nad dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Polsce. Uczestnikami było 10 nauczycieli, aktywnych w środowisku polonijnym, a jednocześnie zawodowo pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach. W tej grupie znaleźli się nauczyciele ze szkół i placówek w Strusowie, Tarnopolu i Trembowli. Partnerem w Projekcie był Zakład Edukacyjno-Wychowawczy w Trembowli.

W trakcie pobytu w Polsce uczestnicy, podzieleni na dwie grupy, zapoznali się z funkcjonowaniem placówek edukacyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie – Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Specjalnego w Dulczy Małej oraz Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy i Środowiskowego Domu Samopomocy w Pniu . Poznali metody pracy, wyposażenie, warunki w jakich prowadzone są zajęcia. Ponadto złożyli też wizytę w Publicznym Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, które jest szkołą partnerską dla trembowelskiego Zakładu, oraz w Przedszkolu Niepublicznym „Radosny Start”, również prowadzonym przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina”.

Ważnym elementem warsztatów były prelekcje wygłoszone przez mgr Joannę Sak i dr Andrzeja Przybyszewskiego, rozmowy ze specjalistami i wymiana doświadczeń. Zaplanowano również rewizytę naszych nauczycieli na Ukrainie.

Projekt ten był kolejnym elementem trwającej już od 2004 roku współpracy Stowarzyszenia z środowiskiem polonijnym w Trembowli.

Projekt zrealizowany został przez Stowarzyszenie „Nasza Gmina”, a sfinansowany z środków Kancelarii Senatu RP. Koordynatorem Projektu był Andrzej Przybyszewski.

AP

Переглядів: 583 | Додав: Роман_Миколайович | Рейтинг: 0.0/0