Каталог статей
             

Меню


Рейтинг учнів
2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Корисні посилання

Категорії
Цікаві статті [1]
Стецько Наталія Богданівна [2]
Історія [0]

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

CO.KZ WebGroup

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Вітаю Вас, Гість · RSS 24.05.2019, 10:54

Головна » Статті » Статті » Цікаві статті

Чи потрібні реферати???

Реферат був придуманий викладачем, якому було лінь возитися із студентами і чогось їх вчити. Реферат - ідеальний спосіб завантажити студента роботою при цьому нічого не пояснюючи. Наведемо інші різновиди реферування: конспектування різних джерел, переписування армійського статуту, виписування цитат з підручника. Але, як випливає з третього закону Ньютона - дія дорівнює протидії. Як результат, з'являється плагіат. Ще не було інтернету, змінювалися обкладинки на рефератах і конспектах товаришів, і проблема довгого і нудного писання часто безглуздих і непотрібних текстів вирішувалася. Відомі випадки, коли в кінці реферату приписувалося щось типу: "і якщо якийсь дурень дочитає цей реферат до цього місця, то я готовий з'їсти папір на якій написаний цей опус". Правда, відомі дуже рідкісні випадки, коли реферат дочитують до "цього місця".

 

Методи боротьби з плагіатом в рефератах різними: наприклад, викладач підписував кожну сторінку реферату, щоб її не можна було здати повторно або просто забирав конспект на час сесії. З появою комп'ютерної техніки, принтерів і сканерів боротися з плагіатом, а тим більше з копіпастом стало важче. Результат - поява програм і сайтів, що дозволяють перевірити текст на унікальність. У відповідь з'являються генератори унікального тексту на основі копіпастнутого. Але, весь час треба пам'ятати про причину походження рефератів - викладачеві лінь витрачати час. А на перевірку унікальності доведеться затратити і час і ресурси. Висновок: програми перевірки плагіату не приживуться у викладацькому середовищі.

 

Виникає питання: що робити? Посилення заходів контролю не призведе до бажаного ефекту - будуть винаходитися нові методи протиборства сторін. Але є надзвичайно просте рішення проблеми: слід відмовитися від реферату, як ідеології навчання. І все. Відпаде необхідність у перевірці плагіату, закриються сотні сайтів, які продають реферати.

 

Що придумати натомість? Адже студента якось треба завантажити роботою з метою самонавчання. Перелічимо деякі можливі варіанти з урахуванням сучасної ситуації в інформаційній підтримці навчального процесу:

 

1. Пропонуйте студентам творчі завдання. Нехай за обсягом вони будуть не громіздкими, але інформативними. Приклади завдань: скласти порівняльну таблицю цін в 2011 році і в році десь 1913; побудувати графік зміни кількості жителів у вашому регіоні;

 

2. Пропонуйте студентам публічні постійно оновлювані дані для аналізу. Наприклад, муніципальна статистика по економіці, злочинам, освіти і т.д. Так як дані постійно змінюються, то немає сенсу їх копіювати та й неможливо.

 

3. Якщо ви не хочете обтяжувати себе перевіркою, то результат завдання має бути реальним. Та й студенту буде цікавіше. Наприклад, запропонуйте йому, використовуючи безкоштовний хостинг зробити сайт, присвячений тому або іншому питанню або проблемі. І хоч, інформація буде збиратися з усього інтернету, але так як буде самостійна розробка, то говорити про плагіат не доведеться.

 

4. Давайте конкурсні завдання, у перевірці яких братимуть участь учасники інтернет спільноти а не ви особисто: запропонуйте написати статтю на задану тему і вкажіть де ця стаття повинні бути викладена (наприклад на вашому викладацькому блозі). Далі залишається стежити за відгуками та оцінками. У кого з групи буде більше відгуків, той і отримає вищу оцінку.

 

5. Замість реферату, запропонуйте зробити 10 хвилинний виступ - студенту треба підготувати промову. Оцінку виставляє аудиторія.

 

6. Запропонуйте на Twitter(і) завести аккаунт і замість тупого переписування матеріалу на задану тему, запропонуйте зібрати в постах посилання на цікаві матеріали по темі питання чи проблеми. Причому, просіть коментувати саме важливе й цінне або унікальне, що є на тій сторінці, куди веде посилання. ну чим це гірше реферату. Зате скопіпастіть нічого не вийде.

 

7. Створіть на безкоштовному хостингу і сервісі для створення соціальних мереж свою соціальну мережу для вашого предмета і конкретної групи. Там задавайте питання і пропонуйте групі на них відповідати і оцінювати відповіді інших. Буде дуже цікаво. Треба йти в ногу з часом.

 

Вже зараз зрозуміло, що у рефератів немає майбутнього. Інтернет - вбивця рефератів. Ті, хто досі намагається боротися з інтернет-плагіатом обов'язково програють. Тому, чим раніше Ви відмовитеся від рефератів, тим швидше інтегруєте в нові технології. Якщо Ви викладач - приєднуйтесь до нашого руху "Інтернет-вбивця рефератів". якщо ви студент - приєднуйтесь, щоб не витрачати свій час на драгоценоое копіпаст, а вчитися чомусь реальному.

 

Категорія: Цікаві статті | Додав: Роман_Миколайович (23.11.2011)
Переглядів: 525 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
1 Fritz • 23:01, 28.11.2011
Повністю згоден з вище сказаним, завдання на практиці набагато цікавіші ніж "тупе" переписування тексту cranky , інколи стараєшся знайти шось унікальне, та все ж вузькі рамки теми цьго зробити не дають, більше творчих завдань yes
avatar
Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz

Теребовлянський навчально-виховний комплекс Тернопільської обласної ради

Будемо дуже раді бачити Вас знову на нашому сайті. Зауваження та пропозиції надсилайти на адресу : Tergimnazia@ukr.net