Меню



Категорії
Англійська мова-Per Aspera Ad Astra [68]
Вчимо німецьку - пізнаємо світ [7]
,

Ярослава Стецько




Корисні посилання












Форма входу

Календар
«  December 2013  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Пошук

CO.KZ WebGroup

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Вітаю Вас, Guest · RSS 27.01.2025, 17:34

Головна » 2013 » December » 13 » «Мрії збуваються, головне, - вірити і прагнути!»
12:28
«Мрії збуваються, головне, - вірити і прагнути!»

Наталія Богданівна Стецько вже шістнадцятий рік поспіль, відразу після успішного закінчення Тернопільського експериментального інституту педагогічної освіти, працює на посаді вчителя англійської мови у Теребовлянській гімназії. У цьому закладі нового типу завжди робився і робиться акцент саме на поглиблене вивчення іноземних мов. Тож молоду вчительку радо зустріли у педагогічному колективі, її полюбили учні, поважають колеги по роботі. Скромна, працьовита, сумлінна, вона з головою поринула в улюблену роботу. Шукала нові методи викладання, випробовувала різні творчі підходи, інноваційні технології, постійно працювала над собою. А приклад для наслідування брала із старших наставників, серед яких – вчитель англійської мови, теперішній начальник відділу освіти РДА Іван Васильович Пельо. Саме Іван Васильович, який і сам у свій час побував за океаном, і підштовхував свою ученицю до участі у різноманітних конкурсах і програмах, які б дали можливість поїхати у США і побачити цю країну своїми очима. «Хіба таке можливо?» - запитувала Наталія Богданівна. «Пробуй і не зупиняйся!», - заохочував ученицю її наставник.

«Мрії здійснюються! Головне вірити і прагнути!», - запевняє вчителька, яка буквально декілька днів тому приїхала із США з такими неповторними і незабутніми враженнями, що, мабуть, не вистачило б і газетної площі все це описати.


Університет штату Невада, місто Ріно

…У лінгафонно-логопедичному кабінеті гімназії тихо. За моніторами комп’ютерів виконують самостійне завдання гімназисти. Наталія Богданівна схилилась над журналом. Звична робота, рідні стіни, дорогі серцю діти, які також прагнуть досконало вивчити англійську мову. Її знання і досвід, а тепер ще і особисті враження від поїздки і стажування, дуже допомагатимуть у подальшій роботі.

Наталія Богданівна залюбки розповідає про те, як їй вдалося потрапити до фіналу Програми Педагогічної Майстерності та Досягнень (TEA Global Program) для вчителів із 36 країн світу, і поїхати на двомісячне стажування до США:

- TEA Global Program є програмою Bідділу з Питань Культури та Освіти Державного Департаменту США і адмініструється Радою з Міжнародних Досліджень та Обміну (ІRЕХ), організацією, яка акцентує увагу на позитивний розвиток особистості через інтелектуальне лідерство та інноваційні програми.


У Вашингтоні на POSTER FAIR

Шлях до перемоги був довготривалий і непростий. Ще у березні після оголошення конкурсу через Інтернет заповнила всі необхідні документи для І-го раунду, в яких потрібно було описати і свій досвід роботи, і інноваційні методи, а головне те, чим моя робота могла б зацікавити вчителів з усіх куточків світу.


University of Nevada, Reno

Найбільше представників Програми TEA Global зацікавив мій досвід роботи з викладання англійської мови у Малій Академії Наук, філіал якої успішно працює у нашій гімназії. Тож те, що моя мрія здійснилась, я завдячую і директору Михайлюку М.В. та колективу гімназії, які заохочували мене до співпраці з МАН. Після І-го раунду мені зателефонували і запросили на співбесіду у посольство США. Запитували, що саме я очікую від участі у програмі, від поїздки до Америки, якими здобутками прагну поділитись з іншими вчителями. Дуже цікавилися співпрацею з волонтерами Корпусу Миру, Я ж 4 рази була координатором такої співпраці.

Після співбесіди, яка тривала двадцять хвилин, учасники другого раунду, тобто півфіналісти, проходили двогодинне тестування TEFL на перевірку знань англійської мови. Результати співбесіди і тестування нам повідомили аж через півроку, у вересні. Із ста претендентів у фінал потрапило вісім, у тому числі і я. Радості не було меж, коли наприкінці вересня мені надіслали офіційне повідомлення про перемогу. Я почувала себе дуже щасливою, адже для вчителя англійської мови побувати в Америці – це надзвичайна мрія у житті. І вона здійснилася!


The White House The Monument to Lincoln

Дев’ять годин перельоту над Антлантикою, переживання, хвилювання, - все це залишилось позаду, як тільки-но ми зійшли із трапу літака. Вашингтон зустрів нас сонячною і теплою погодою. А атмосфера доброти, гостинності, ввічливості налаштовувала тільки на позитив, на дружні і добрі стосунки, на приємне спілкування і з господарями країни і з представниками із 36 країн світу, які також приїхали сюди по обміну досвідом і на стажування.


The Capitol With Brendan Keegan

Після триденного перебування у Вашингтоні, під час якого учасників знайомили з культурою і традиціями країни, з визначними місцями, нас розбили на п’ять груп, кожна з яких переїхала на стажування в один з п’яти університетів США. Я потрапила до штату Невада. Ще кілька годин перельоту через усю країну і нас зустріло містечко Ріно, в якому і знаходився університет.


Reno-the city located in the desert

Програма шеститижневого стажування була потужною, різноманітною, все було розраховано до найменших дрібниць. Навчання в університеті тривало з 9-ої ранку до 19-ої вечора.


At the territory of the University

Також мала можливість пройти хорошу 40-годинну практику в американській школі, яка вразила суворою дисципліною і порядком. На своїх уроках для американських учнів старалася якнайкраще презентувати Україну, про яку мало хто і знав. Була приємно вражена, що після презентації 80% дітей змогли відповісти на запитання про Україну і виявили щиру зацікавленість до нашої країни.


With American teachers at Sparks High School

Ще напередодні від’їзду до Америки наші гімназисти написала американським ровесникам листи, я їх залюбки передала. Багато хто з американських учнів вже відгукнулися на ці послання і спілкуються з нашими учнями через Інтернет. В американській школі завдяки викладачці Тіні Харт багато чого цікавого почерпнула для себе, змогла оглянути уроки викладання англійської, іспанської, французької мов, та з інших предметів. Вразило те, як обладнана американська школа: і комп’ютери у кожному класі, і магнітні дошки, і принтери зі сканерами.


With American kids- Grade 9

Взагалі програма стажування проходила під девізом «Зробити світ кращим, добрішим». На лекціях ми були не лише слухачами, а й активно дискутували, обговорювали різні питання, працювали у мікро- і макрогрупах, вчились умінню працювати в команді, поважати думку кожного, захищали свої розроблені уроки. Велика увага приділялась інноваційним технологіям.


During the lessons at the University

Крім того, ми мали можливість відвідувати американські сім’ї, які спеціально для нас запрошували у гості цікавих людей. Такі спілкування, атмосфера доброзичливості підсилювали враження про країну, яка гостинно приймала посланців з різних континентів.


With American families

У вихідні дні нас чекали неповторні екскурсії. Ми побували на озері Тахо, відвідали індіанську резервацію, взяли участь у яскравому фестивалі з нагоди 75-річчя штату Невада, побачили на власні очі, як святкують Хеловін.


Особливо вразив матч з американського футболу, хоча я і не була шанувальником цього виду спорту. Американці і справді вміють і працювати, і розважатися!


Два місяці промайнули як мить. І знову ми у Вашингтоні, хвилювання під час урочистої церемонії нагородження дипломами від програми ІRЕХ, від американського уряду, від університету за успішне проходження Програми Педагогічної Майстерності. Незабутні миті прощання – тепер у мене є друзі в Перу, Колумбії, Непалі, Бангладеш, Гаїті, Камбоджі, Болгарії, Азербайджані, Польщі… Хіба я могла про таке мріяти колись? А сьогодні я вже маю запрошення відвідати Перу…

І знову переліт. Погода у Києві все ще тепла, сонячна. Мрії здійснилися! – не перестаю диивуватись, що це все відбулося саме зі мною. Тож закликаю усіх, хто прагне дещо змінити тихий плин буденності, хто хоче один раз побачити на власні очі, ніж сто разів почути, - брати участь у різних міжнародних програмах, вірити в успіх, прагнути досягнути мети, - і мрії обов’язково здійсняться!

Розмовляла Наталя БОЙЧУК.

Переглядів: 615 | Додав: Роман_Миколайович | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2025
Free web hostinguCoz

Теребовлянський профільний ліцей

Будемо дуже раді бачити Вас знову на нашому сайті. Зауваження та пропозиції надсилайти на адресу : terlyceum@ukr.net