Для батьків
             


Меню



Категорії
Англійська мова-Per Aspera Ad Astra [68]
Вчимо німецьку - пізнаємо світ [7]
,

Ярослава Стецько




Корисні посилання












Форма входу

Календар
«  January 2025  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Пошук

CO.KZ WebGroup

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Вітаю Вас, Guest · RSS 27.01.2025, 04:12

Булінг – достатньо нове поняття у нашому житті, але явище, яке воно визначає, на жаль, добре і давно відоме. Це тривалий процес жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини або групи інших дітей.

Цькування, ігнорування, навмисне псування речей, переслідування в соцмережах, приниження, стусани – це лише невеличкий перелік проявів булінгу, з якими щоденно стикаються діти. Дослідження, проведені ЮНІСЕФ, доводять, що в Україні від булінгу страждає 67% дітей у віці від 11 до 17 років. З них 48% нікому про це не розповідають.

Навіть якщо батькам відомо про ситуацію, вони часто вважають, що покарати агресорів неможливо та, в кращому випадку, переводять дитину в іншу школу.

Проте мало хто знає, що таке явище як булінг регулюється законом та передбачає відповідальність. Отже, ви можете відстоювати власні права та права своїх дітей за допомогою правоохоронних органів!

Головним міжнародним документом, що захищає дітей від насильства, є Конвенція ООН про права дитини. В Україні ці випадки регулюються цілою низкою правових документів - Конституцією, Цивільним та Сімейним кодексами, Законами «Про охорону дитинства», «Про освіту» та ін.

Цивільний та Кримінальний кодекси, а також Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачають, що відповідальність (цивільну, адміністративну та навіть кримінальну) за порушення закону дітьми несуть батьки.
Проте якщо дитині, яка знущається над іншими дітьми, виповнилося 16 років, в більшості випадків вона вже сама несе кримінальну відповідальність за свої дії.

Закон «Про освіту» зобов’язує працівників освіти захищати дитину та молодь від усіх проявів насильства, зокрема психологічного. Проте ми знаємо чимало випадків, коли викладачі не лише не захищають учнів від цькувань інших дітей, але й самі знущаються над дитиною. Ви маєте право добиватися покарання таких педагогів. Звертайтеся до місцевого відділу освіти, Міністерства освіти і науки України, пишіть Уповноваженому з прав дитини.

Також за захистом прав, свобод і законних інтересів дитини можна звертатися до органів місцевого самоврядування, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, прокуратури та інших уповноважених органів.

За більш детальною інформацією, будь-якими консультаціями та порадами ви та ваша дитина можете звернутися на Національну дитячу «гарячу" лінію: 0 800 500 225 або 116 111 безкоштовно з мобільного з 12.00 до 16.00 по буднях.




10 ТЕЗ ЛЮБОМИРА ГУЗАРА ПРО ДІТЕЙ, БАТЬКІВ І ДИСЦИПЛІНУ

  1. Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина. Завдання, безумовно, дуже складне, але, знехтувавши ним, можна поставити дитину на фальшивий шлях.
  2. Необхідний елемент – це виховувати дитину в атмосфері тепла і мудрої любові. Діти, які цього не одержали, – це ті, що в той чи той спосіб тікають з дому і блукають вулицями наших міст.
  3. Нещаслива та дитина, між батьком і матір’ю якої є постійна незгода та непорозуміння, а ще гірше, коли батьки знущаються з дитини – як у фізичному, так і в моральному плані
  4. Батьки, закохані в гроші, можуть навіть свідомо передати дітям свій матеріалістичний світогляд.
  5. Передавання позитивних чи негативних вартостей відбувається природним шляхом: що батьки думають, про що говорять, як поводяться – формує їхню дитину
  6. Безумовно, дитина має відчути, що її люблять, але батьківська любов повинна бути, наважуюся сказати, мудрою.
  7. Розпещена дитина раніше чи пізніше почуватиметься нещасною, тому що не завжди зможе отримувати все так легко, як їй це вдавалося в дитинстві.
  8. Батько й мати, творячи атмосферу любові, повинні дати відчути дитині її гідність і гідність інших людей – старших і таких самих, як вона, дітей.
  9. Дисципліні повинні підпорядковуватися всі члени сім’ї, передусім батьки: на все є свій час і щодо всього певна позиція.
  10. Кожну дитину належить виховувати в дусі бажання робити добро іншим, чи батькам, чи товаришам, чи братам і сестрам.

http://ukrainians.today/10-tez-lyubomyra-guzara-pro-ditej-…/


6 ПРАВИЛ БАТЬКАМ МАЙБУТНЬОГО ПЕРШОКЛАСНИКА

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ВИХОВАННЯ ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ

ВИХОВАННЯ ДИТИНИ В НЕПОВНІЙ РОДИНІ;

ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ЄДИНОЇ ДИТИНИ В РОДИНІ;

СПЕЦИФІКА ВИХОВАННЯ У БАГАТОДІТНІЙ РОДИНІ;

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ ЯНУША КОРЧАКА ДЛЯ БАТЬКІВ;

П'ЯТЬ СЕКРЕТІВ СПІЛКУВАННЯ З ПІДЛІТКАМИ;

ЯК ВИХОВАТИ ПАТРІОТА;

10 ЗАПОВІДЕЙ ДЛЯ БАТЬКА;

9 «НЕ», НА ЯКИХ ВИРОСТАЮТЬ ХОРОШІ БАТЬКИ;

ВАМ ВАЖКО З ПІДЛІТКОМ? ПІДЛІТКУ ВАЖЧЕ, НІЖ ВАМ;

БАТЬКАМ ДОШКІЛЬНЯТ;

ПОРАДИ БАТЬКАМ, ДІТИ ЯКИХ СТОЯТЬ НА ПОРОЗІ ЮНАЦЬКОГО ВІКУ;

ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ: ЗАПОБІГАННЯ ОНЛАЙН ЗАГРОЗАМ;

ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ  СЛУХАТИ І СЛУХАТИСЯ

Copyright MyCorp © 2025
Free web hostinguCoz

Теребовлянський профільний ліцей

Будемо дуже раді бачити Вас знову на нашому сайті. Зауваження та пропозиції надсилайти на адресу : terlyceum@ukr.net