Я на сторожі їх поставлю слово
Т. Г. Шевченко
Слово – це наш найцінніший скарб. Воно супроводжує нас від народження. І це ім’я. Відомо, що власні імена завжди були об’єктом історичних, філософських, культурологічних та багатьох інших наукових досліджень. «Ім’я людини – це і те м’яке, ніжне найменування, яким нас у дитинстві називала мати, це і те слово, з яким у парі нам судилося життя прожити, це і те наше добре ім’я – честь , а може і слава, бо є не просто імена, а славні імена…»
Галузь, що стрімко розвивається в епоху пандемії – нікнейміка, як частина комп’ютерної лінгвістики, об’єктом якої є нікнейми – номінації адресатів в Інтернеті, що в комп’ютерному жаргоні називають «ніками».
Віртуальне спілкування сьогодні варто сприймати як невід’ємну частину життя. Користувачі Інтернету мають власний нікнейм, імідж, стиль, образ, послуговуються своєрідною мовою. Нікнейми передають інтереси користувачів електронних систем спілкування, часом указують на їх ототожнення з певним уже відомим образом.
Отже, нікнейм – новий лінгвістичний феномен, один з основних засобів саморепрезентації мовної особистості.
Учні 6-А класу Бескупович Ірина й Максим провели онлайн анкетування «Що в імені моєму?». Як результат роботи: школярі уклали словник, який може стати довідковим посібником в антропоніміці Теребовлянського НВК. Вони записали походження, значення імен та іменини. Словник адресований учням нашої школи, їхнім батькам і всім, хто цікавиться антропологією. Імена розташовані в алфавітному порядку.
Миколаїв Л. В., учитель української мови та літератури |