Пошуки нових знань привели слухача Тернопільського обласного відділення МАН Білінського Віталія учня 9 класу Теребовлянського НВК у Всеукраїнську літню профільну школу з робототехніки та інформаційних технологій, де не тільки вчилися, а й відпочивали кращі юні науковці України.
Школа проходила з 1 по 10 липняня 2015 року у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості Національного центру «Мала академія наук України» (м. Київ, Пуща-Водиця). Для манівців проводились лекційні та практичні заняття з робототехніки та програмування, курс спеціалізованої англійської мови на наукову тематику,навчально-тематичні екскурсії ( м. Київ).
Навчальний курс «Робототехніка та інформаційні технології» був присвячений мікрокомп’ютерам RaspberryPi – напряму, який бурхливо розвивається. Якщо раніше про мікрокомп’ютери було відомо лише обмеженому колу спеціалістів, бо вони використовувалися тільки у спецапаратурі, то за перші три роки з дня випуску продано понад 5 млн екземплярів всесвітньовідомого мікрокомп’ютера. Саме на RaspberryPi можна вчитися будувати системи для збору, аналізу та передавання інформації, в тому числі потокового відео.
Нині жодну систему, жоден пристрій не можна побудувати без використання в ньому мікроконтролера чи мікрокомп’ютера. Raspberry Pi з його потужністю є чудовим «мозком» для різноманітних роботів. Як налаштувати цей «мозок», навчити його розуміти нас, отримати доступ до нього з мережі, захистити канал передачі даних, а також як скористатися потужністю RaspberryPi для аналізу безпеки мереж, виявлення вторгнень, зробити його інструментом пентестера – про все це йшлося у цьому курсі.
Учасники наукової школи розглянули практичні аспекти керування двигунами, передачі потокового відео з «очей» робота, використання ультразвукових датчиків для розпізнавання перешкод. З Raspberry Pi неважко було навчити робота «говорити» і навіть реагувати на голосові команди. Отримані базові знання з робототехніки викликали у всіх захоплення і здивування.
Учасники мали змогу поспілкуватися й одержати практичні поради від викладачів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», зокрема доцентів радіотехнічного факультету Сергія Борисовича Могильного і Віталія Сергійовича Мосійчука.
Окрім занять, юні робототехніки не забували відпочивати ( футбол, баскетбол, настільний теніс, волейбол, фехтування).
Прщальний вечір провели біля ватри, де вчилися готувати смачний куліш і слухали чудові пісні кобзаря, лірника, керівника гурту «Хорея козацька» Тараса Компаніченка.
Все було дуже цікавим і пізнавальним.
|