Стартував XII Всеукраїнський конкурс з англійської мови "Гринвіч", який проводиться відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 105 від 07.02.2013 р. Участь у конкурсі взяли усі бажаючі учні 2-11–х класів. Загалом цьогоріч – 92 учасники. За 12 років існування конкурс "Гринвіч" став одним з найулюбленіших конкурсів серед учнів, адже дарує можливість отримати цікаві та корисні призи, вдосконалити знання англійської мови; розширює можливості самореалізації в напрямі освоєння англійської мови для багатьох учнів у різних регіонах України. Щиро вдячні вихованцям ліцею, які взяли участь у конкурсі, та вчителям, які його провели.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600-800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.
Соціальним педагогом Теслюк О.В. було проведено перегляд фільмів із обговореннями з учнями 9-А класу на тему: «Протидія торгівлі людьми в Україні» та ознайомлення із настільною грою «Ліза та її друзі подорожують світом».
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 1 грудня 2021 року учні 10-Б класу взяли участь у тренінгу «Конфлікти», який провели вчитель громадянської освіти Будзанівська Н.М. та класний керівник Трач Н.І. Під час заняття ліцеїсти мали можливість познайомитись з поняттям «конфлікт», розглянули позитивні та негативні сторони конфлікту, отримали уявлення про різні види конфліктних ситуацій та стилі вирішення конфліктів, стратегії поведінки в конфлікті. Мета тренінгу: сформувати поняття про конфлікт та його види; виявити та обґрунтувати ефективні шляхи розв’язання конфліктних ситуацій; сформувати у дітей почуття єдності з колективом та спонукати їх до роботи над собою; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного.
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Теребовлянському профільному ліцеї було проведено захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Медична сестра Чорна О.М. ознайомила учнів 7-Б класу із поняттям ВІЛ/СНІД; розповіла, як саме вірус потрапляє в організм людини, шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також про умови, за яких інфекція не передається та про "Кімнату довіри".
Соціальний педагог Теслюк О.В. разом з учнями створили плакат «Стоп СНІД!», як знак єдності, розуміння і солідарності в нерівній боротьбі людини та хвороби й символом надії на майбутнє без СНІДу.
Сьогодні, 30 листопада, Україна відзначає #ЩедрийВівторок. Це Міжнародний благодійний рух та Всеукраїнський день добрих справ.
Наш заклад теж долучився до святкування цього дня. Було проведено благодійну акцію зі збору коштів на лікування
Юліанки Данилишин.
Говорити про добро потрібно, адже своїм прикладом ти можеш мотивувати і надихати інших робити добрі справи.
У 8-Б класі Теребовлянського ліцею класним керівником Галиною Василівною Кравчук та вчителем біології Лідією Омелянівною Лось проведено бесіду, спрямовану на інформування про небезпеку хвороби, шляхи її поширення, симптоми, особливості лікування, про порушення прав і свобод людей, які мають ВІЛ-статус.
Учні прослухали цікаві розповіді, переглянули ролики, ознайомились із символікою.
На завершення виготовили серце, до якого прикріпили червоні стрічки - символ боротьби зі СНІДом: "Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї"
Учні ліцею невпинно йдуть до перемог та з впевненістю їх здобувають! 25 листопада завершилась ХІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада "На Урок" з німецької мови, учасниками якої були 16 учнів 7-11 класів. Диплом І ступеня отримала учениця 7-А класу, Багрій Анна, Диплом ІІ ступеня - Максимчук Каміла, учениця 8-А класу, Борецька Олеся, Ковальська Аліна, учениці 10-А класу та Диплом ІІІ ступеня - Чміль Христина, учениця 7-А класу, Мелешко Юрій, учень 8-А класу, Кокайло Віталіна, учениця 9-А класу та Трач Анна, учениця 10-А класу. Інші учні отримали сертифікати учасників олімпіади. Вітаємо з заслуженою перемогою! Ми впевнені, що досвід участі в цій олімпіаді вас багато чому навчив. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтесь нове, розвивайтеся.
Щороку 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Головна мета заходів, що проводяться цього дня, – підвищити глобальну поінформованість суспільства щодо ВІЛ/СНІДу.
Саме тому лідери учнівського самоврядування переглянули мультфільм з учнями 3 класу "Що таке ВІЛ?", провели вікторину "Молодь проти СНІДу" в 7-Б, 8-Б та 10-А класах, а також танцювальний флешмоб для 3-4 класів на підтримку ВІЛ-інфікованих.
СНІД ще не переможений – ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди.
Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх.
«Хто попереджений – той захищений» – під таким гаслом 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом проведено бесіду в 5 класі Теребовлянського професійного ліцею соціальним педагогом Теслюк О.В.
Акцент був направлений на підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику та толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.
Наша Батьківщина переживає нові виклики, пов’язані із загостренням кровопролитних боїв на Сході України та смертями, важкими пораненнями наших воїнів-захисників.
Мир – це дорогоцінний дар, який ми можемо випросити в Бога, а молитися разом - це велика благодать.Саме тому мешканці пансіону разом зі своїми наставниками долучилися , як живе зернятко, до тих, які зараз підносять до Бога серце, складають руки до Пресвятої Богородиці. Щиро підносили свою молитву на вервиці за мир, відвернення ворожої загрози та краще майбутнє України.
На спільну молитву було запрошено отця Ігора Сип’яка, який наголосив дітям про найсильнішу зброю в світі – вервицю. Той, хто молиться її, ніколи не буде позбавлений Божої опіки. Священник прочитав молитву за мир, а також виконав пісню «Боже, послухай благання». Директор Архитко Олег Володимирович подякував за спільну молитву і за те, що всі відкрили свої серця і молилися разом за мир.
Нехай Господь оберне обличчя своє до нас і дасть нам мир!
Нещодавно у приміщенні медіатеки відбулася цікава зустріч з офіційним представником DOCU/CLUB Олександром Степаненком. Організатор заходу зазначив, що ця зустріч відбувається в рамках 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. Дана тема пов’язана з багатьма суспільними проблемами й викликами. Людська гідність, свобода, справедливість та рівність є тими цінностями, на яких тримається концепція прав людини.
Учасники зустрічі переглянули кінострічки з номінацій DOCU/КОРОТКО, про долю сімей, де народжуються діти з обмеженими можливостями.
З 15.11. по 26.11 2021 р. відбувалося навчання вчителів англійської мови (мовно-літературної освітньої галузі), які навчатимуть учнів базової школи у 2022/23 н.р. в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти, тренером якого була вчитель англійської мови Теребовлянського профільного ліцею Погоріла О.С. Вчителі мали можливість ознайомитися із модельними програмами, основними ключовими компетентностями, наскрізними вміннями та їх класифікацією, формувальним та підсумковим оцінюванням. Учасники курсів підвищення кваліфікації мали змогу проаналізувати та оцінити активності підручників для 5 класів з погляду на зовнішній контекст. Як підсумок навчання, вчителі обмінювалися своїм досвідом, демонструючи власні розробки уроків для учнів 5 класу.
27 листопада відбувся ІІ етап ХХІІ Всеукраїнського конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Команда учнів Теребовлянського профільного ліцею здобула 3 перших місця.
Переможцями стали:
Дошна Софія, 3 клас,
Семків Богдан, 4 клас,
Томчишин Анастасія, 11 клас.
Вітаємо наших учнів та їх наставників з перемогою. Бажаємо їм нових звершень!
25 листопада відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови. Команду ліцею представляли талановиті та розумні ліцеїсти, які вибороли ряд призових місць. Зокрема, Томчишин Анастасія, учениця 11 класу, Трач Анна, учениця 10-А класу, та Богомаз Микола, учень 9-А класу, здобули почесне ІІ місце. Вітаємо переможців та бажаємо їм нових перемог!
24-25 листопада до Дня пам’яті жертв голодомору шкільним бібліотекарем Субчак Н.В. була організована віртуальна екскурсія Національним музеєм Голодомору-геноциду, що знаходиться в Києві, для мешканців пансіону. Це унікальна можливість потрапити до музею зі своєї школи. Учні та їх наставники Вербовецька Л.З та Шманько Н.І. переглянули відео, а після перегляду спілкувалися онлайн з екскурсоводом Ольгою Вигодованець. Формат відеоекскурсії дав змогу зануритися в атмосферу музею, дізнатися про історію Голодомору, переглянути уривки відеохронік, почути свідчення очевидців та побачити унікальні предмети.
Завершилася Всеукраїнська олімпіада з інформатики в якій взяли участь 2 514 802 учасники з 13 005 шкіл, яких підготували 139 988 вчителів. З нашої школи учасниками олімпіади були 112 учнів з 10 класів.
Диплом першого ступеня отримали 6 учнів, ІІ ступеня - 10 учнів, ІІІ ступеня - 25 учнів, а решта отримали іменні сертифікати.
Підготували учнів вчителі інформатики Трач Наталя Ігорівна і Васильчик Роман Миколайович.
Кожну четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв голодоморів. Ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті.
Голодомор став ціною, яку заплатив український народ за прагнення до свободи. Про це складно говорити, про це страшно чути. Але знаючи правду про наше минуле, ми краще пізнаємо себе, глибше розуміємо нинішні проблеми і запам'ятовуємо уроки історії, які не повинні повторитися знову.
З метою поглиблення знань про Голодомор 1932-1933 років вчителі історії Архитко Ю.Р. та Бурда О.В. провели уроки пам'яті у 7-Б "Засвіти свічку", учні 9-А та 9-Б класів створили плакат "Не забудемо. Пам'ятаємо!" Учні 9-А класу переглянули фільм "Червоне намисто". У 10-Б класі була проведена година пам'яті до вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів.
Члени учнівського самоврядування сьогодні виготовили панно, яке своїми обрисами нагадує картографічну територію України та символізує трагічні події Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених.
Ніхто не має права про це забути.
25 листопада — Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, який відкриває Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства».
Учні 10-Б класу долучилися до акції: виготовили білі стрічки, символ протидії всіх форм насильства над жінками та дівчатами.
Соціальний педагог Теслюк О.В. проінформувала присутніх про історію виникнення Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок.
25 листопада соціальний педагог Теслюк О.В. разом з учнями 10-А класу провели радіолінійку присвячену початку Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
А також, надали інформацію про Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, який офіційно відзначають в цей день.