В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" та Міжнародного дня прав людини в ліцеї за участю начальниці служби у справах дітей Теребовлянської міської ради Борецької Л.В. відбулася зустріч ліцеїстів 5- 8 класів.
Ліда Володимирівна розповіла присутнім про основні види насильства та булінгу, їхні ознаки та закликали не мовчати, коли діти зазнають насильства чи булінгу або стають його свідками. Наголосила на тому, щоб бути толерантними, поважати права інших і не забувати про свої обов’язки. Проінформувала та роз'яснила, з якого віку настає відповідальність за різні види правопорушень відповідно до чинного законодавства.
10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.
Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.
З метою поглиблення знань учнів стосовно проблем прав дитини і набуттям навичок щодо захисту своїх прав, вчитель правознавства Бурда О. В. провела з учнями 9-А класу урок з елементами тренінгу "Права дитини".
Напередодні новорічно - різдвяних свят учні 4-го класу разом із своїми вчителями та майстринею Олею Чміль у теплій і затишній атмосфері виготовляли святкові свічки. Під час роботи діти та їхні наставники ділилися новорічними історіями та загадували бажання. Четвертокласники працювали з натуральною восковою вощиною, яку зігрівали теплом своїх рук, вдихаючи неповторний аромат меду.
Кожна дитина створила власноруч красиву, неповторну свічечку, щоб запалити її в казкову новорічну та різдвяну ніч!
Вітаємо Руслана Сєрака, учня 9-Б класу Теребовлянського профільного ліцею, з нагородою, здобутою на Відкритому кубку Львова з вільної боротьби.
Бажаємо досягати максимальних висот, розвиватися і не зупиняйся на досягнутому!
З нагоди відзначення 30-річчя створення Збройних Сил України вихователь Федорук О.І. провела бесіду "Військові символи України" з мешканцями пансіону та ознайомила їх з символікою і військовими прапорами різних видів та родів військ і сил України. Діти малювали емблему збройних сил та виготовили Державний прапор України.
8 грудня 2021 року слухачі секції «Англійська мова» разом з керівником Стецько Н.Б. долучилися до роботи вебінару “TranslatorvsInterpreter: What’sthedifference?” Ця професійна майстерня організована Тернопільським обласним відділенням МАН України спільно з викладачами і студентами факультету іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка для усіх любителів англійської мови, а також для тих, хто хоче спробувати себе у ролі перекладача. Слухачі виконували цікаві інтерактивні завдання, відповідали на запитання опитувальника, брали участь у дискусії, спробували себе у ролі перекладачів, отримали чимало цікавої та корисної інформації.
Всеукраїнська олімпіада з екології включає два тури.
Перший передбачає розв’язування тестових завдань,
екологічних задач. Під час другого відбувається захист
екологічного проекту. Мета його: привернути увагу молоді
до проблем екології та охорони довкілля. Учениця 10 класу Теребовлянського профільного ліцею
Драгущак Іванна успішно справилася з виконанням усіх
завдань і здобула І місце на олімпіаді з екології.
Щирі вітання та успіху на обласному етапі!
Щороку 7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.
Педагоги та учні нашого ліцею взяли участь у флешмобі "Одягни хустку - прикрась себе".
"Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ", - сказав Пабло Пікассо про Катерину Білокур.
Про долю української художниці у день її народження говорили учні 8-Б класу Теребовлянського профільного ліцею з класним керівником Галиною Василівною Кравчук.
Розповіді про техніку малювання, самотужки виготовлені пензлі та фарби особливо вразили слухачів. Не могли учні намилуватись картинами, так майстерно написаними художницею!
Існує думка, що безталанних дітей не буває.
Обдарованість - це дар Божий, який потребує багатогранної
кропіткої праці від самих дітей, але під керівництвом люблячих
батьків та досвідчених вчителів, постійна участь у різного роду
конкурсах, змаганнях, олімпіадах тощо.
Так, 3 грудня 2021р. відбувся обласний конкурс творчої
та обдарованої молоді МАН "Акорди творчості",
в якому учениця 10-А класу Теребовлянського профільного
ліцею Трач Анна виборола ІІ місце за авторську збірку інтимних
поезій "Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов".
Бажаємо Анні нових звершень та успіхів у її творчих здобутках.
6 грудня, у День Збройних сил України, в нашому пансіоні лунали щирі слова на адресу хлопців і побажання бути добрими, наполегливими та цілеспрямованими людьми.
Дівчата підготували цікаву конкурсно-розважальну програму "Пан або пропав", де хлопці показували свої знання, майстерність та винахідливість.
Журі у складі Наталі Володимирівни Субчак та Наталі Іванівни Шманько оцінювали старання учасників та вітали команди із заслуженою перемогою.
Наприкінці свята хлопці отримали солодкі дарунки на згадку.
На початку грудня слухачі секції біології МАН Теребовлянського профільного ліцею побували на відкритому занятті «Видатні українські вчені у світовій науці», яке відбулося на базі анатомічного музею. Викладач кафедри анатомії, кандидат медичних наук, доцент ТНМУ Ющак М.В. показав учням унікальну колекцію анатомічних препаратів, запросив до вступу тих, хто готовий присвятити себе лікарській справі. Музей по праву називають центром науки і практики.
6 грудня 2021 року слухачі секції «Інформатика та обчислювальна техніка» Теребовлянської філії МАН та учні ліцею, разом з вчителем Трач Н.І., керівником секції, мали нагоду послухати лекцію на тему «Мехатроніка» доцента кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем, викладача Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Стрембіцького Михайла Олексійовича. Учні дізналися історію виникнення мікроконтролерів, принципи роботи інтернет-речей, нейронних мереж, 3-D принтерів. Юні науковці отримали нові знання та налаштовані на різні напрямки роботи. Щиро дякуємо Тернопільському відділенню МАН та доценту кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем ТНТУ імені І. Пулюя Стрембіцькому М.О. та сподіваємось на подальшу співпрацю.... Читати далі »
В Теребовлянському профільному ліцеї з нагоди 30-річчя Збройних Сил України відбулося підняття Державного Прапора України військовослужбовцями 3-го дивізіону 44 окремої артилерійської бригади імені Данила Апостола спільно з учнями ліцею.
Після чого командир артилерійського дивізіону підполковник Скляр Андрій Вікторович провів екскурсію військовою частиною для учнів 9-их класів. Директор ліцею Олег Архитко вручив військовим подяки за співпрацю у військово-патріотичному вихованні учнів та з нагоди 30-річчя Збройних Сил України.
3 грудня 2021 року педагоги Теребовлянського профільного ліцею взяли участь у методичному вебінарі на платформі Zoom на тему «Інструментально-технологічне забезпечення формування і розвитку ключових компетентностей учнів ліцею». Під час вебінару було розглянуто такі питання: модель та структура професійної компетентності педагога; ключові компетентності випускника ліцею; компетенції «4К» (критичне та креативне мислення, комунікація і кооперація, формувальне оцінювання; інструментарій формування і розвитку ключових компетентностей учнів (ІКТ, креолізовані тексти, евент-технології); особливості впровадження компетентнісного підходу у педагогічній практиці; збагачення інструментально-методичного і технологічного арсеналу учасників з проблематики формування ключових компетентностей учнів; професійна вмотивованість до внесення змін у практику власної педагогічної діяльності.
Висловлюємо щиру вдячність організатору вебінару Петрочко Жанні Василівні, ключовому експерту проєкту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей». Сподіваємось на подальшу співпрацю.
З початком зими кожен з нетерпінням чекає подарункового ранку 19 грудня. Чи не так? Адже отримати подарунок від Миколая це заповітна мрія кожної дитини. Учні 3-4 класів ліцею також готуються до зустрічі з Чудотворцем. Отримавши від Миколая завдання у вигляді Календаря добрих справ, маленькі школярики роблять добрі вчинки, стараються якнайкраще виконати всі завдання. А Святий Миколай все бачить і обов'язково обдарує їх найкращими подарунками.
2 грудня 2021 року доценти кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Бабій Л.Б., Кондратьєва Т.Б та Клименко А.О. провели методичну майстерню з учнями та вчителями Теребовлянського профільного ліцею на тему « Громадянська освіта на уроках англійської мови». Під час воркшопу використовувалися різні інтерактивні види діяльності, що активізувало учнів і спонукало їх до роботи. Зустріч пройшла в дружній та невимушеній атмосфері. Ми надіємося на плідну співпрацю з Тернопільським педагогічним університетом.
3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю. Це не свято й не привід для поздоровлень. Головна мета цієї дати — закликати країни світу зробити все можливе для подальшої інтеграції людей з інвалідністю в життя суспільства, адже часто їхня дискримінація має як фізичні, так і соціальні бар’єри.
Інвалідність — не вирок. Люди з інвалідністю можуть стати і стають високоефективними членами суспільства, чудовими фахівцями своєї справи й по-справжньому життєрадісними людьми, якщо надати їм таку можливість. Все, що для цього потрібно — увага до їхніх проблем кожного дня, а не лише сьогодні.
Відео: Всеукраїнська інформаційно-просвітницька кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Міністерство освіти і науки України.
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день не є святом. Цей день покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Він відзначається на основі резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої в 1992 році. Цей день нагадує нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги та турботи, поваги, милосердя. Ліцеїсти 5 та 7-А класів мали можливість переглянути та обговорити фільм про дивовижну людину Ніка Вуйчіча, який має велику силу духу, цілеспрямованість, волю та характер та є прикладом оптимізму та жаги та любові до життя.