Теребовлянська філія МАН
             


Меню



Категорії
Англійська мова-Per Aspera Ad Astra [68]
Вчимо німецьку - пізнаємо світ [7]
,

Ярослава Стецько




Корисні посилання












Форма входу

Календар
«  April 2024  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Пошук

CO.KZ WebGroup

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Вітаю Вас, Guest · RSS 19.04.2024, 23:50

Теребовлянська філія
МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

Секції 2021-2022:


1. Українська мова  (керівник Миколаїв Л.В.)      
 

2. Англійська мова (керівник Стецько Н.Б.)      

 

3. Українська література (керівник Мартинчук Н.Б.)      

 

4. Біологія  (керівник Лось Л.О.)

 

5. Історія України (керівник Бурда О.В.)

 

6. Інформатика та  обчислювальна техніка  (керівник Трач Н.І.)
 



Заява на навчання в Теребовлянській філії Малої академії наук

 
 

Наказ про проведення у 2021/2022 навчальному році І та ІІ етапів Всеукраїнського
конкурсу-захисту науково-дослідницьких робітучнів-членів Тернопільського обласного
комунального територіальноговідділення Малої академії наук України 

 
 
Мала Академія Наук, 21.01.2022р.



Друге півріччя для Теребовлянської філії Малої академії наук розпочалося із I-ого етапу щорічного конкурсу- захисту дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Вихованці 9-го, 10-го та 11-го класів  виступили із власними доповідями та презентаціями, які вони підготували на захист.
Захист відбувся у наступних секціях: українська мова, українська література, історичне краєзнавство, англійська мова, зарубіжна література, біологія, хімія, математика, ветеринарія та зоотехніка, мультимедійні системи, валеологія. Тематика робіт була різноманітною, зокрема,  учні обговорювали такі важливі питання як COVID-19-очікування, реалії, перспективи; роль антибіотикорезистентних штамів стафілококів у спричиненні хвороб шкіри собак; створення інтерактивної електронної книги засобами OURBOOX та STORYJUMPER; збереження культурних традицій Українською діаспорою у Великобританії. Також цікаво було послухати про мовні засоби образного мовлення в публічних виступах президентів; ідейно-художній аналіз українського коміксу на прикладі мальопису О. Корешкова «Захар Беркут: Легенда»; поринути у казково - фентезійний світ роману  «Мандрівний замок Хаула» Діани Вінн Джонс;  дізнатись про морфемний і словотвірний аналіз неологізмів у засобах масової інформації.
Слухачі ставили запитання виступаючим і активно включалися в обговорення.

Директор закладу Архитко Олег Володимирович щиро подякував юним науковцям та їх наставникам за плідну працю, творчість, енергію і побажав учасникам успіху та перемоги в обласному етапі.
 

Огляд роботи Теребовлянської філії МАН, 10.01.2022р.



 

МАН - Юніор Ерудит - 2021 Історія, 23.12.2021р.



22 грудня відбувся відкритий конкурс "МАН - Юніор Ерудит - 2021 Історія" на засадах STEM - освіти. Тестові завдання складені за програмами загальноосвітніх шкіл за І семестр 2021-2022  н.р. та ІІ семестр 2020-2021 н.р.  У конкурсі взяли участь слухачі секції "Історія" Теребовлянського відділення МАН, учні 9-А, 7-А, 7-Б та 5 класів. Конкурс повела вчитель історії Бурда О.В. Бажаємо перемоги учасникам цього цікавого і пізнавального конкурсу.
МАН. Мобільний лекторій, 17 грудня 2021р.



14 грудня слухачі секції «Історія» Теребовлянського відділення МАН та керівник Бурда О.В. приєдналися до пізнавальної лекції з правознавства на тему «Булінг: правовий аналіз щодо відповідальності учасників освітнього процесу». Учасники лекторію мали чудову нагоду послухати Оксану Яремко - адвоката, доцента, кандидата юридичних наук, доцента кафедри психології та соціальної роботи ЗУНУ. Учні дізналися багато цікавої інформації та отримали практичні навички, як не стати жертвою булінгу і куди звертатись у разі булінгу в освітньому процесі.
 
Мала Академія Наук. Маленькими кроками до великих перемог, 15 грудня 2021р.



Минулого тижня у Теребовлянському профільному ліцеї відбулось нагородження переможців та учасників конкурсу-захисту дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів.
З вітальним словом виступив директор ліцею Архитко Олег Володимирович, який привітав юних науковців з перемогою, побажав нових досягнень, а також щиро подякував усім наставникам, які своєю плідною працею допомагають учням ставати більш успішними та гідним прикладом для інших. Усі переможці отримали дипломи І-ІІІ ступенів та символічні сувеніри.
Щиро бажаємо усім учасникам, щоб подібні проєкти стали для них відправною точкою у щасливе та цікаве майбутнє.

 

МАН – вебінар “Translator vs Interpreter: What’s the difference?”,  08 грудня 2021р.


8 грудня 2021 року слухачі секції «Англійська мова» разом з керівником Стецько Н.Б. долучилися до роботи вебінару Translator vs Interpreter: Whats the difference?”
Ця професійна майстерня організована Тернопільським обласним відділенням МАН України спільно з викладачами і студентами факультету іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка для усіх любителів англійської мови, а також для тих, хто хоче спробувати себе у ролі перекладача. Слухачі виконували цікаві інтерактивні завдання, відповідали на запитання опитувальника, брали участь у дискусії, спробували себе у ролі перекладачів, отримали чимало цікавої та корисної інформації.

 
МАН – лекторій «Мехатроніка», 06 грудня 2021р.

 

6 грудня 2021 року слухачі  секції «Інформатика та обчислювальна техніка» Теребовлянської філії МАН та учні ліцею, разом з вчителем Трач Н.І., керівником секції, мали нагоду послухати лекцію на тему  «Мехатроніка» доцента кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем, викладача Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Стрембіцького Михайла Олексійовича.
Учні дізналися історію виникнення мікроконтролерів, принципи роботи інтернет-речей, нейронних мереж, 3-D принтерів. Юні науковці отримали нові знання та налаштовані на  різні напрямки роботи.

Щиро дякуємо Тернопільському відділенню МАН та доценту кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем ТНТУ імені І. Пулюя Стрембіцькому М.О. та  сподіваємось на подальшу співпрацю.
 
МАН – Відкрите заняття у ТНМУ ім. І. Горбачевського, 03 грудня 2021р.



На початку грудня слухачі секції біології МАН Теребовлянського профільного ліцею побували на відкритому занятті «Видатні українські вчені у світовій науці», яке відбулося на базі анатомічного музею. Викладач кафедри анатомії, кандидат медичних наук, доцент ТНМУ Ющак М.В. показав учням унікальну колекцію анатомічних препаратів, запросив до вступу тих, хто готовий присвятити себе лікарській справі. Музей по праву називають центром науки і практики.



МАН – мобільний лекторій «Методика навчання усної історії», 25 листопада 2021 р.

 
   
   Вже стало чудовою традицією, що слухачі секції «Історія» Теребовлянської філії МАН та учні ліцею мають чудову нагоду послухати лекції доцента, доктора історичних наук, викладача Тернопільського державного педагогічного університету імені В. Гнатюка Старки Володимира Васильовича. 24 листопада 2021 року ліцеїсти, учні 9-А та 11 класу, разом з викладачами Бурдою О.В., керівником секції, та Архитко Ю.Р. прослухали лекцію на тему: «Методика навчання усної історії». Учні дізналися історію походження терміну «усна історія», її важливість, оскільки щораз залишається менше живих свідків історії. Їх історичний досвід, то наша спадщина. Безліч питань для істориків і досі залишаються відкритими, саме усна історія і є ключем до «Білих плям» в історії.
   Цікавим і пізнавальним був діалог, який відбувся опісля між викладачем та слухачами секції «Історія». Натхненні отриманими новими знаннями наші юні науковці сповнені снаги до праці.
  Щиро дякуємо Тернопільському відділенню МАН та доктору історичних наук Старці В.В та сподіваємось на подальшу співпрацю.

 

МАН – конкурс-захист дослідницьких робіт учнів молодшої вікової категорії, 23 листопада 2021 р.


Упродовж 15-18 листопада 2021 року тривав конкурс-захист дослідницьких робіт учнів 6-8 класів.  Приємно зазначити, що за підсумками конкурсу щодо кількості I-III місць Теребовлянська філія посіла 1-ше місце.
Захист дослідницьких проєктів юних науковців проходив у форматі онлайн на платформах Zoom та Google Meet.  Традиційно конкурс відбувався у два етапи: заочне оцінювання дослідницьких робіт та захист. До роботи у журі конкурсу були залучені  провідні фахівці в  різних галузях науки. 
 Вітаємо усіх переможців, призерів та учасників, які захищали власні дослідження, та їх наставників:
Секція «Біологія людини»
Костевич Анастасія (7 клас) - І місце, науковий керівник Каршневич Леся Ігорівна, вчитель біології
Секція «Ботаніка»
Вішка Надія  (8 клас) - ІІ місце, науковий керівник Лось Лідія Омелянівна, вчитель біології
Секція «Хімія»
Андрахевич Софія (8 клас) - ІІ місце,  науковий керівник Табас Людмила Степанівна, вчитель хімії
Секція «Географія та ландшафтознавство»
Чорна Андріана (8 клас) - ІІ місце, науковий керівник Будзанівська Надія Миколаївна, вчитель географії
Секція «Німецька мова»
Багрій Анна (7 клас) -  ІІ місце, науковий керівник Голочинська Ірина Олександрівна, вчитель німецької мови
Секція «Зарубіжна література»
Чміль Христина (7 клас) - ІІ місце, науковий керівник Білінська Ольга Володимирівна, учитель зарубіжної літератури
Секція «Історія України»
Максимчук Камілла (8 клас) - ІІІ місце, науковий керівник Архитко Юлія Романівна, вчитель історії
Секція «Математика»
Ільчук Каріна (7 клас)  - ІІІ місце, науковий керівник Паламарчук Надія Романівна, вчитель математики
Гуцуляк Самуїл (6 клас) – учасник, науковий керівник Колодійчук Любомира Іванівна
Секція «Комп’ютерні науки»
Дзюма Назар (8 клас)  - ІІІ місце, науковий керівник Трач Наталія Ігорівна, вчитель інформатики
Секція «Українська мова»
Дудар Ольга (8 клас) -  ІІІ місце,  науковий керівник Кравчук Галина Василівна, вчитель української мови та літератури
Секція «Англійська мова»
Семків Олеся (8 клас)  - ІІІ місце, науковий керівник Стецько Наталія Богданівна, вчитель англійської мови
Мисліцька Анастасія (7 клас)  - ІІІ місце, науковий керівник Кокайло Наталя Михайлівна, вчитель англійської мови
Чаплюк Ілля (8 клас) – учасник, науковий керівник Стецько Наталія Богданівна.


Бажаємо юним науковцям та їх наставникам наснаги і творчого натхнення, віри у власні сили, і, звичайно, не зупинятись на досягнутому!
 
 
Мала академія наук, 19 листопада 2021 р.

У рамках роботи Малої академії наук вчитель Теребовлянського ліцею Стецько Н. Б. взяла участь у семінарі-практикумі для педагогічних працівників «Особливості організації дослідницької діяльності учнів», який проводив у дистанційному режимі Національний центр «Мала академія наук України».
Під час заходу відбулася загальна панельна дискусія, а також виступи спікерів за 12 науковими відділеннями Малої академії наук України.      
Прослухавши доповіді спікерів семінару-практикуму та виконавши тестові завдання, Стецько Н.Б. отримала сертифікат із зазначенням годин тематичних блоків (загальна панельна дискусія + блок наукового відділення відповідно до програми).



Мала академія наук, 22 жовтня 2021 р.

21–го жовтня відбулось практичне засідання вчителів-членів МАН, які працюють над  науковими роботами учнів молодшої вікової категорії. В ході роботи було розглянуто основні питання щодо написання, оформлення  науково-дослідницьких  робіт та їх представлення учнями на захисті, який відбудеться у листопаді цього року. Форма проведення конкурсу-захисту дистанційна. До участі залучені учні 6-8 класів, загалом 14 юних учасників. Засідання пройшло активно та творчо. Викладачі, які вже давно співпрацюють з Малою Академією, поділились власним досвідом з педагогами, які розпочинають свій шлях у МАН.
 


Мала академія наук. День у музеї, 20 жовтня 2021 р.


19 жовтня учні Теребовлянського профільного ліцею, слухачі секції « Історія» Теребовлянської філії МАН, разом з керівником секції Бурдою О.В. взяли участь у занятті «День у музеї», що проходив на базі історико – краєзнавчого музею міста Бережани. Мандрівка розпочалася з екскурсії містом. Ознайомлював з духовними і культурними пам’ятками міста науковий співробітник Бережанського краєзнавчого музею, викладач обласного відділення МАН Проців Микола Павлович. Учні спостерігали як на стареньких вуличках , у старовинних будинках поєднані краса, неповторність і мультикультурність міста. Також слухачі МАН ознайомилися з Бережанським краєзнавчим музеєм. Адже це місце, де зустрічається минуле і сьогодення. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух минулого наповнює тебе. Незабутнім для слухачів МАН стало практичне заняття у Бережанському краєзнавчому музеї на тему «Робота з історичними джерелами, музейними експонатами: впорядкування публікацій, фотокарток, монет», яке провів Проців М.П.  Учні спробували себе у ролі дослідників і відчули всю складність і цікавість роботи працівників музею. Завершальним етапом нашого насиченого пізнавальною інформацією дня було заняття «Історичне краєзнавство: дослідницькі горизонти та організаційні засади пошукової діяльності слухачів обласного відділення МАН України», яке провів доктор історичних наук, доцент ТНПУ ім. Володимира Гнатюка – Старка В.В.  Учні дізналися, як краще працювати з історичними джерелами і правильно організувати свою дослідницьку роботу.
Щиро вдячні співробітникам  обласного відділення МАН за організацію та науковим співробітникам Старці В.В. та  Проців М.П. за проведення таких  незабутніх навчальних виїзних занять. Адже вони сприяють розвитку творчих інтересів юних краєзнавців і вихованню поваги до героїчного минулого нашого народу.

 

Мала академія наук, 7 жовтня 2021 р.

 

    У 2021-2022 н.р. в систему роботи Теребовлянської    філії Малої академії наук України включено три нові    секції: секцію «Біологія», керівник Лось Лідія  Омелянівна, секцію «Історія України», керівник Бурда  Ольга Василівна та секцію «Інформатика та  обчислювальна техніка», керівник Трач Наталія Ігорівна. Загалом у профільному ліцеї діятиме 6 секцій. Окрім вище згаданих працюватимуть секція «Українська мова», керівник Миколаїв Любов  Володимирівна, секція «Українська література»,  керівник Мартинчук Надія Броніславівна та секція  «Англійська мова», керівник Стецько Наталія  Богданівна. Усі заняття в секціях відбуватимуться у  спеціально обладнаних навчальних кабінетах. Варто  відзначити високий рівень професійної компетенції  керівників секцій, які мають багаторічний досвід  роботи з учнівськими науково-дослідницькими  роботами та беруть активну участь у конкурсі-захисті  науково-дослідницьких робіт.

 

Copyright MyCorp © 2024
Free web hostinguCoz

Теребовлянський профільний ліцей

Будемо дуже раді бачити Вас знову на нашому сайті. Зауваження та пропозиції надсилайти на адресу : terlyceum@ukr.net