«  April 2014  »

Прийняв в людське тіло;
Вони тепер не мають
Ніякого порятунку.
Змилосердься над їх плачем і мольбами,
Які до тебе заносять,
Відпусти кари,
Доповни своїми заслугами все те,
Чого їм недостає до вічного щастя,
Подай їм руки і введи їх на місце спокою
Через святість і заслуги
Пречистої Діви Марії і усіх святих своїх.
Амінь .»

Небесна Сотня дивиться на нас із небес. І ми не маємо права зрадити її своїми вчинками, помислами.

Слово «герой» з давньогрецької мови означає «святий», «священний», «божественний». Це святі люди, котрі прийшли на землю, щоб ціною власного життя відкупити наші гріхи перед Господом. Небесна Сотня – це прості, звичайні люди, які жили поміж нас і мали особливе призначення у цьому світі. Господи, упокой душі померлих героїв і дай сили тим, хто живе.

3 квітня 2014 року в Теребовлянському НВК відбувся вечір-реквієм «Вічна слава Героям Євромайдану».

На сцені актового залу під образом Матері Божої з маленьким Ісусиком горить свічка, висять портрети Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини.

Ведуча і автор сценарію  заходу вихователь  Наталія Іванівна Шманько, оголошує вечір-реквієм відкритим і запрошує до залу учасників народного хору Союзу українок м.Теребовлі.

У заході брали участь  учні ІІ, ІІІ і VІІ класів гімназії. Учасники вокальної студії  Кутна Марія,

Яворська Марія і Гудзь Христина виконали  пісні «Свіча», «Боже, я молюсь за Україну» та «Мова єднання». А як схвильовано учні VІІ класу  Кушка Дмитро, Буртак Юрій і Шманько Володимир, виконували ролі сотників («Мамо, ти одна єдина», «Я міг би стати батьком, та не встиг»). Особливо запам’яталася монологи матерів, які читали педагоги– Миколаїв Л.В., Вербовецька Л.З. та бібліотекар   Субчак Н.В.

Плакали глядачі, а за вікном падав дощ. Природа і люди ніби злилися воєдино і оплакували героїв Небесної Сотні:

Бодай же ви, виродки, щастя не знали,

Цій владі звірячій відміряно час!

Ви сина єдиного в мене забрали,

Прокляття моє материнське – на вас!!!

Музичні номери «Не спи моя рідна земля», «Яворина»  звучали у виконанні музичного керівника Твердохліба Б.А. , учасників  шкільного хору «Первоцвіт», під керівництвом Буртак Н.О.

Майстерно звучали твори  у виконанні народного хору Союзу українок під керівництвом   Облещука  М. Й.  («Встає хмара з-за лиману», «Ой люлі, люлі », «Ой не плавай , лебедоньку», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи…», «Летить галка через балку», «Останній біль»).

Після завершення заходу виступив директор школи Михайлюк М.В, який сказав, що в жалобі з Україною ми молимося за героїв Майдану, віримо в щасливе майбутнє.

Герої Небесної Сотні  будуть завжди жити з нами. Ми хочемо жити так , як жили вони – наші славні герої, бо своїм прикладом вони показали хоробрість , патріотизм, жертовність для  усіх справжніх громадян України. Ось чому герої і справді не вмирають.

Слава Україні! Героям слава!

Переглядів: 627 | Додав: Роман_Миколайович | Рейтинг: 0.0/0