«  March 2018  »

Вітаю Вас, Guest · RSS 26.04.2024, 11:59

Головна » 2018 » March » 23 » Захід спортивного спрямування (дослід-спостереження)
Захід спортивного спрямування (дослід-спостереження)

Про вплив шкідливих звичок і заняття спортом на здоров'я підлітків

13 лютого 2018 року вихователь НВК Мацюк Віктор Сергійович провів захід для учнів «На прикладі про вплив шкідливих звичок і заняття спортом на здоров’я підлітків» ( Дослід-спостереження).

У цьому заході брали участь 4 підлітків, приблизно однакового віку і однакової статури. З них двоє – курці різного стажу, один учень дотримується правил і норм здорового способу життя, і дівчина, яка систематично займається спортом.

Дослід полягав у тому, щоб відстежити вплив фізичного навантаження на організм дитини і зробити висновок про час відновленням організму після навантажень при різному стані організму. Для цього був організований човниковий біг у два етапи: 100 м та 60 м.

За допомогою асистентів у кожної дитини вимірювався пульс у спокої. Після пробігу пульс звісно збільшувався на відповідну величину, а це 25%-30% від пульсу в спокої. Під час цього заходу було практично доведено і обґрунтовано, що найшвидше відновився організм спортсменки. За нею – підлітка, що не займається спортом, але веде здоровий спосіб життя і на передостанньому та останньому місці – ті, які курять.

Наприклад: пульс 70 – 30% -21. Після пробіжки пульс піднявся до 120 ударів за хвилину. Відновлення організму – час, за який пульс зменшиться від 120-21 до 99.

Цей досвід на практиці можна використовувати в кожному навчальному закладі, де виявлені учні, що ведуть нездоровий спосіб життя та для профілактики тютюнокуріння.

Час відновлення після І пробіжки

Час відновлення після ІІ пробіжки