У пам’ять про перших зачинателів перших навчальних закладів для незрячих в світі відзначається Міжнародний день незрячих
Учні 2-Б, 3-Б та 4-Б класів зі своїми вчителями Верхоляк Н.С., Яворською Г.С. та Ярошевською М.К. приєдналися до флешмобу з нагоди Міжнародного дня незрячих.
Метою флешмобу була привернути увагу суспільства до людей з порушенням зору, і розказати, що порушення зору не впливає на інтелект, що дуже багато незрячих людей є видатними музикантами, науковцями, митцями, державними діячами, підприємцями.
Саме тому у класах були проведені інтерактивні уроки, які ознайомили дітей із особливостями спілкування з незрячими людьми, про те, як спілкуються та комунікують люди з порушеннями зору, як і за допомогою яких програм користуються комп'ютером та сучасними гаджетами, що таке шрифт Брайля і для чого потрібна біла тростина.
Діти на уроці із зав’язаними очима виконували завдання: сортування шкарпеток парами, приготування бутербродів, впізнати предмет на дотик та без пов’язки співставити портрет відомої людини з інформацією, намалювати портрет незрячого і зрячого. Кожна група презентувала виконану роботу, розповідала про труднощі, які їм було важко подолати.
Учні переглянули мультфільм «Out of sight», у якому побачили з якою проблемою зіштовхнулася дівчинка, які органи чуття допомагають дівчинці пізнати світ, як називається «чарівна паличка» в руках дівчинки,яким виглядає світ в уяві дівчинки, як собака допомагає дівчинці орієнтуватися у просторі?
Школярі, відчувши на собі проблеми незрячих людей, зрозуміли необхідність допомоги цим людям. |