Вважається, що протягом року святий Миколай стежить за всіма хлопчиками та дівчатками, записує їхні вчинки до двох книжок: хороші – до білої, погані – до чорної. В ніч на 19 грудня Святий обходить домівки і залишає малечі подарунки, на які вони заслуговують. Якщо дитина увесь рік була слухняна, чемна, старанна, то Миколай кладе їй під подушку гостинця, а якщо неслухняна, вередлива або ледача, то вона отримує від Миколая різочку – вербовий прутик, щоб знала, як слід поводитись. Учні 3-А класу зі своїм вчителем Яворською Г.С. поставили перед собою мету перевірити: чи всі отримають подарунки від Святого Миколая? Діти свято готували дружно, зібрали свої сили і всіх повеселили. Віршами та піснями Чудотворця зустріли і отримали за це солодкі подарунки.
Свято Миколая вчить нас злагоди і доброзичливості, кличе до милосердя, будить наше людське сумління, вчить любові до ближнього, до своєї України-неньки.
12 грудня 2019 р. на базі Тернопільського комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся підсумковий етап XХ обласного еколого-краєзнавчого проекту «Твій рідний край».
Із вітальним словом до учасників звернувся доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри геоекології і методики викладання екологічних дисциплін, голова Тернопільського відділу Українського географічного товариства Царик Любомир Петрович та заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО Ігор Михайлович Вітенко.
«Валеологічна оцінка навчальних приміщень» проект Погорілої Катерини, учениці 10 класу Теребовлянського НВК (науковий керівник Лось Лідія Омелянівна) отримав ІІ місце та був відмічений за науковість та структурованість роботи, системність і повноту у розкритті теми, дослідницький характер роботи, доцільність та коректність використаних методів дослідження, аргументованість висновків, їх відповідність отриманим результатам.