Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови, в приміщенні медіатеки проводяться святкові заходи. Цього разу Субчак Н.В. на свято запросила учнів 8-Б класу. Юні мовознавці взяли участь у годині української мови "Пізнаймо в серці рідне слово". Переглянувши фільм "Цікавинки про українську мову", діти зрозуміли, що розвиток нашої мови – це частина історії розвитку всього суспільства.. Головна мета заходу - ознайомити учнів з історією України, виховувати почуття глибокої любові до української мови.
До Дня української писемності та мови у медіатеці з 1 до 10 листопада презентується книжкова виставка "Веселкова наша мова".
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово...
(Л. Забашта)
Вивчаємо рідну мову: читаємо вірші, знайомимось із цікавими фактами про неї, граємо ігри, розгадуємо вікторини... - так святкуємо День української писемності і мови!
3 клас
Цікавою та пізнавальною була екскурсія учнів 8-Б класу Теребовлянського профільного ліцею у дитячу бібліотеку. Діти мали нагоду бути учасниками всеукраїнського конкурсу "Дивомандри. Україна - легенд та міфів країна". Учнівська робота (художній переказ "Легенди про бджілку Тею" та ілюстрації до неї) ввійшла в десятку найкращих. За вагомий внесок у збереження та поширення культурного спадку нації серед школярів та народу України учні були нагороджені призами. Але найголовніше: за переказом на телеканалі ПЛЮС ПЛЮС буде створено мультфільм!!!
Від імені учнівського колективу дякуємо за допомогу в оформленні роботи та технічну підтримку класному керівнику Кравчук Г.В., вчителю малювання Заваринському В.І., а також Тихоліз М.В., Яворській Г.С., Томчишин О.Б.
Окрема подяка автору легенди Наталці Галицькій, бібліофеям. З цієї нагоди учні відвідали бібліотеку, щиро поспілкувались із чудовими людьми!
Продовженням зустрічі був урок до Дня писемності "Не бійтесь заглядати у словник...", до якого долучились і працівники бібліотеки. Учні мали змогу візуально ознайомитись з різними словниками, енциклопедіями, дивувались синонімічному багатству нашої мови, зачитували тексти, всі слова яких починаються з однієї літери. Цікаво було розглянути літературу, яка в майбутньому знадобиться при підготовці до ЗНО. В дружній та невимушеній атмосфері читали поезію класиків та сучасних письменників.
З Днем писемності та мови, друзі!
Уже стало доброю традицією у Теребовлянському ліцеї проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Нестора літописця.
З цієї нагоди урочисто розпочали святковий тиждень учні 10-А класу з радіолінійки "Мово рідна, слово рідне", старшокласники та педагоги долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності .
Учні 5-11 класів взяли участь у конкурсі читців поезії про мову, під час якого ліцеїсти декламували вірші, демонструючи свій артистизм та ораторські здібності. Закінчилася ця імпреза презентацією збірки інтимних поезій Трач Анни, учениці 10-А класу, "Десь на дні мого серця заплела дивну казку любов".
Мовні змагання продовжили учні 9-А класу, які зі своїм наставником Туркулою Л.В. провели мовний квест "Коронація слова".
Отже, ліцеїсти довели , що вони гідні нащадки свого роду, які поважають, бережуть та плекають рідне слово.
Радіємо, коли учні нашого ліцею проводять уроки одне для одного! Пишаємось, коли вони висловлюють бажання ділитись тим, що знають самі, і навчати інших зі свого досвіду! Завдяки нашій учениці 11 класу Анастасії Томчишин, учасниці Школи громадянської та волонтерської участі «Агенти змін» МАНу України, учні 10-х класів змогли долучитись до ініціативи «Найбільший урок у світі: Знаю права і змінюю світ».
«Найбільший урок у світі» – це один із багатьох міжнародних проєктів Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), мета якого провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із Глобальними Цілями Сталого Розвитку. Проєкт сприяє підвищенню обізнаності про глобальні проблеми, мотивує бути активними, брати на себе відповідальність та розвивати лідерські якості.
Часто цілі сталого розвитку перегукуються з правами людини, бо там, де є проблеми, права частіше всього порушуються. Найбільше від цього страждають діти.
Під час заходу учні мали змогу детальніше дізнатися задля подолання яких глобальних проблем розроблена кожна із Цілей та як вони взаємопов'язані; обговорили Конвенцію ООН про права дитини; переглянули відеофільми, а наприкінці взяли участь у рефлексії, де змогли описати свої враження та поділилися емоціями від уроку.
Сподіваємося, що діти запам'ятали корисні поради, які допоможуть їм стати більш свідомими громадянами світу.