Ще одним приємним сюрпризом для учнів Теребовлянського НВК під час відпочинку на Чорному морі стала екскурсія до портового міста Одеси, яку вони здійснили разом із своїми наставниками Яворською О.Б., Багрій Л.І., Теслюк О.В. та Безверхною О.Г.
Багато хто знає, що Одеса - перлина серед південних приморських міст України, і відпочинок в Одесі - це барвисте і незабутнє проведення часу.
Діти мали змогу переконатися, що чи не кожна будівля в центрі є пам'ятником архітектури. Ні в одному місті України немає на фронтонах будівлях стільки атлантів і каріатид, левів і амурів.
Як кажуть в Одесі - Одесу потрібно не тільки бачити, а й чути, вдихати, обмацувати, пробувати на смак. Одеса - це не вокзал і не аеропорт, і навіть не Приморський бульвар і не Дерибасівська - точніше, не тільки вони. Одеса - це суміш жаркого сонця і ніжних піщаних пляжів, неймовірних одеських історій і оригінального гумору, блискучих фраз і геніальних віршів, популярних анекдотів і просто цікавих книг.
За сприяння керівника волонтерської організації «Схід та Захід єдині назавжди» Василя Конька учні Теребовлянського НВК разом із своїми наставниками Яворською О.Б., Багрій Л.І., Теслюк О.В. та Безверхньою О.Г. із задоволенням відвідали Аккерманську (або Білгород-Дністровську) фортецю, яка є найбільшою збереженою фортецею в Східній Європі. І звичайно ж, серед усіх фортець України вона також займає особливе місце.
Буквально біля підніжжя фортеці лежать руїни давньогрецького міста Тіра. Учні із захопленням ознайомились із історією міста, що описана на розташованій поруч табличці. По суті, це було грецьке місто, засноване ще в VI ст. до н.е. Існувало воно довго і щасливо, поки його в IV ст. н. е. не зруйнували дощенту варвари.
Сама Аккерманська фортеця – це прекрасний зразок середньовічної замкової архітектури. Зараз фортеця являє собою споруду з трьох дворів і цитаделі. Двори розділені стіною і кожен міг оборонятися самостійно. Екскурсовод розповів, що в період військових дій, в першому дворі збиралися жителі навколишніх сіл, а другий служив для розміщення гарнізону. Третій же двір – портовий. Розташований уздовж берега, він служив карантинною зоною для привезених в місто товарів.