«  Грудень 2017  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 13.12.2018, 21:57

Головна » 2017 » Грудень » 7 » Gymnasium Its glorious past and noble present. “Гімназія. ЇЇ величне минуле та славне сьогодення”.

В рамках святкування 110-ї річниці з дня заснування гімназіїї вчителями іноземниками було проведено екскурс “Сторінками історії нашого закладу”. Випускники гімназїі та учні 9-го класу разом із своїми наставниками- вчителями англійської мови Стецько Н.Б. та Погорілою О.С., вчителем польської мови Білінською О.В. , вчителем французької мови Шміло О.А. підготували проект- презентацію “Гімназія. ЇЇ величне минуле та славне сьогодення”. Слухачі мали чудову нагоду ознайомитись з історією заснування гімназії  та прослухати про видатних  людей - колишніх гімназистів, які прославили свій край,  мали повагу та шану серед учнів та вчителів гімназії. Наприкінці заходу для учнів було проведено історичний квест.

Ми завжди пам’ятатимемо про тих, хто стояв біля витоків нашого закладу -                «хрещеного батька» гімназії, бургомістра Юліана Ольпінського, зусиллями якого у далекому 1907 році було відкрито гімназію; перших шанованих директорів  Владислава Філяра та Казимира Масону.

Ми гордимось визначними людьми, які навчались в гімназії: серед них – етнограф та фольклорист Федір Маковський, Мар’ян Борачок, Осип Головацький, голова католицької церкви у місті Торонто Ізидор Борецький. Ще одна відома постать, яка навчалась у нашому закладі - Ярослава Музика,  керівник ОУН, яка віддала всі сили на будівництво демократичного суспільства України.

В гімназії навчався також славний український актор і режисер Мар’ян Крушельницькій. Вчитель української мови Мирослав Капій - один з перших українських письменників-фантастів, автор різноманітних поетичних та прозаїчних творів. Його роман “Країна блакитних орхідей” розповідає про подорож на планету Марс.

Меценатом школи довший час був Богдан Легенький –приватний підприємець з Канади, колишній гімназист. На його кошти придбано комп’ютери, підручники, споруджено пам’ятник загиблим гімназистам на території школи.

Багато праці доклали колишні директори Смалига Мирослав і Михайлюк Михайло Васильович.

Як зазначив теперішній директор школи Архитко О.В., такі заходи надзвичайно потрібні, адже їхня мета полягає у залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини рідного закладу, формування освіченої творчої особистості, забезпечення духовної єдності педагогічних поколінь гімназії.

Категорія: Англійська мова-Per Aspera Ad Astra | Переглядів: 124 | Додав: Роман_Миколайович | Рейтинг: 0.0/0