«  March 2017  »

Вітаю Вас, Guest · RSS 02.05.2024, 12:10

Головна » 2017 » March » 22

22 березня учні 8 класу під керівництвом вихователя Безверхньої О.Г. ходили на екскурсію до монастиря. Святопреображенський василіянський монастир, всім відомий як «Теребовлянський» або Підгорянський, розташований біля села Підгора Теребовлянського району Тернопільської області. Це - пам'ятка архітектури національного значення.

Учням було цікаво дізнатися, що монастир славився іконою Божої Матері Теребовельської. Вона, за переказами, захистила укріплення від турків. Від 1673 року ікона знгаходиться в Святоюрському соборі у місті Львів. До нашу часу збереглася монастирська церква Преображення Господнього. Також частково збереглися руїни монастиря та фортечних укріплень: брама, оборонна вежа, келії. Споруда обнесена муром і сторожовими баштами зі стрільницями. Не раз витримував турецьку облогу, зазнавала руйнувань, її відбудовували. Одна з веж монастиря, крім сторожових і сигнальних функцій, служила монахам за астрономічну обсерваторію.

Всі були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв'язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створюва ... Читати далі »

Views: 429 | Added by: bezverhnya_o | Date: 22.03.2017 | Comments (0)

22 березня, у день Сорока Святих Мучеників, учні підготовчого класу "Бджілка" разом із своїми наставниками Безверхньою Н.В., Пемковською О. С., Мазурок Н. І. провели свято "Іде весна красна", на якому постаралися відтворити деякі народні традиції зустрічі весни.

Діти водили хороводи, співали веснянки, гаївки, пісні і закликали веселий дощик та лагідне сонечко, закликали весну. А у нагороду одержали обрядове печиво у формі жайворонків.

Views: 500 | Added by: bezverhnya_o | Date: 22.03.2017 | Comments (0)